W tej części naszej strony prezentujemy Państwu opinie o BISG wyrażone przez Rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły od kilku lat. Wypowiedzi zebrane zostały od rodzin reprezentujących różne narodowości i będących w różnych sytuacjach, aby pomóc Państwo podjąć świadomą decyzję dotyczącą zapisu dziecka do naszej szkoły.

1.

Jesteśmy polską rodziną złożoną z trzech osób uwielbiających podróże. Nasza córka Kasia (obecnie uczennica klasy 1) rozpoczęła edukację w BISG od przedszkolnej grupy Reception.

Z początku, zanim nasza córka rozpoczęła uczęszczanie do gr. Reception, martwiliśmy czy podoła w nowej sytuacji. Nie mówiła po angielsku i nie znała jeszcze żadnych dzieci ze szkoły. Byliśmy bardzo zadowoleni ze sposobu w jaki kadra i inni rodzice nam pomogli. Po kilku miesiącach Kasia mówiła już trochę po angielsku, a po roku umiała już porozumiewać się w tym języku bez żadnego problemu. To było niewiarygodne!

Aktualnie nie przewidujemy przeprowadzki za granicę, jednakże sądzimy, że edukacja dziecka w szkole dwujęzycznej jest bezcenna. Inną zaletą uczęszczania dziecka do BISG jest także możliwość przebywania w przyjaznym i wielokulturowym środowisku, co nie jest powszechne w polskich szkołach.

Naprawdę polecam BISG każdej rodzinie, zarówno międzynarodowej, jak i miejscowej. Poziom nauczania jest naprawdę wysoki. Ilość zajęć pozalekcyjnych, w których mogą uczestniczyć uczniowie szkoły jest dobrze wyważona pomiędzy kluby sportowe jak Tenis, Piłka Nożna czy Pływanie a inne jak Odyseja Umysłu, Drama, Pianino czy Klub Gotowania. Bardzo odpowiada nam także sposób komunikowania się szkoły z rodzicami.