NAUCZYCIELE: SZKOŁA

 
Robert_Hoare.jpg

robert hoare

WYCHOWAWCA KLASY 2 A | KOORDYNATOR PSHE

Robert urodził się w Lambeth, południowej dzielnicy Londynu. W latach 80-tych przeprowadził się wraz z rodziną na południowy zachód Anglii. Studiował nauczanie podstawowe w Rolle College w Exmouth i w 1994 roku uzyskał dyplom nauczyciela Uniwersytetu Plymouth. Pracował w kilku różnych szkołach podstawowych, zarówno w Londynie jak i w hrabstwie Devon, poczynając od dużych szkół po małe szkoły podstawowe. Uczył wszystkie grupy wiekowe od klasy pierwszej do siódmej. Ostatnie dwanaście lat w szkole podstawowej przepracował w szkole katolickiej we wschodniej części Devonu, gdzie był odpowiedzialny za nauki ścisłe i przyrodnicze, muzykę i religię. Robert posiada Certyfikat Zarządzania Edukacją w Szkołach Katolickich z St. Mary’s College w Twickenham w Londynie. Ostatni rok pracował z grupą młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Robert mieszka w Gdańsku z żoną Julią i trójką dzieci. Lubi grać w badmintona, jeździć na rowerze i biegać. Uwielbia czytanie i muzykę, jego ulubionym autorem jest Graham Green. Robert gra na pianinie i na trąbce.

AniaR.jpg

anna rubanowicz

WYCHOWAWCZYNI KLASY 2 B

Anna pracuje w British International School Gdańsk od 2011 roku. Zaczynała jako nauczyciel przedmiotów Economics i Business. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu z tytułem magistra Ekonomii. Jest także absolwentką Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie Proficiency Uniwersytetu Cambridge. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim. Prywatnie jest mamą dwóch córeczek - Nataszy i Neli  Jej największą pasją są podróże.

Ola_Włodarczyk.jpg

aleksandra włodarczyk

ASYSTENTKA WYCHOWAWCÓW KLAS 2

Aleksandra rozpoczęła pracę w BISG w 2017 roku jako asystentka nauczyciela w klasach 1AA oraz 1RA. W 2009 r. studiowała filologię angielską ze specjalnością translatoryka na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Od zawsze marzyła o nauczaniu, które było i jest jej pasją. Obecnie studiuje nauczanie wczesnoszkolne. Interesują ją sztuka i siatkówka. Prowadzenie „Mural Club” w BISG daje jej ogromną radość.

Dorota_Burczyk.jpg

dorota burczyk

WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 A

Dorota Burczyk ukończyła licencjat z Wczesnej Edukacji z językiem angielskim a także magisterkę z Pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Po ukończeniu studiów wyjechała z Polski do Chin, gdzie przebywała przez 6 lat jako nauczyciel języka angielskiego. Ostatecznie, zdecydowała się na powrót do Polski i bardzo cieszy się na nową przygodę z BISG. Dorota uwielbia podróżować i próbować nowych rzeczy (skorpiony, język woła itd). Jednym z jej marzeń jest posiadanie ogromnej biblioteki i po prostu przeczytanie kolejnej książki. Lubi uczyć się nowych języków. 

Ada_Goworowska.jpg

adrianna goworowska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 A

Adrianna Goworowska ukończyła z wyróżnieniem Gdańskie Liceum Autonomiczne, studiowała Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a także Archeologię na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie studiuje Pedagogikę Wczesnej Edukacji na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Swoje doświadczenie z dziećmi i młodzieżą zdobywała pracując dwa lata jako opiekun świetlicy w BISG, a obecnie pracuje na stanowisku asystent nauczyciela klasy 3KA i 3AA. Przez wiele lat zajmowała się też organizacją rejsów najpierw jako opiekun, później jako instruktor żeglarstwa, pracując z młodzieżą w wieku od 13 do 17 lat,  odnosząc w tym czasie duże sukcesy sportowe.

Krystyna.jpg

KRYSTYNA MALINOWSKA

WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 B

Krystyna uzyskała stopień magistra w 2010. Ukończyła rownież studia magisterskie z nauczania/pedagogiki na Uniwesytecie Hertfordshire w Anglii. Spedziła czas w Hiszpanii na wymianie Erasmus, co zaowocowało nowymi kontaktami ze  środowiska międzynarodowego.  Krystyna pracowała w szkołach w Londynie i Hertfordshire. Krystyna wierzy w nauczanie holistyczne, które pozwala każdemu uczniowi osiągnąć swój potenciał. Była również Liderem Harcerstwa (Sekcja Zuchy) w Hertford.

Agnieszka_Brygoła.jpg

agnieszka brygołA

WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 B

Agnieszka urodziła się w Gdyni. Ukończyła Filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim. W 2004 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie pracowała w różnych szkołach podstawowych, ucząc na wszystkich poziomach "Key Stage". Agnieszka posiada również certyfikat Montessori oraz Przygotowania wczesnoszkolnego. Studia podyplomowe ukończyła na kierunku Zarządzanie oświatą. Agnieszka wierzy, iż rolą edukacji jest zainteresować dziecko na tyle wnikliwie w wykonywaną aktywność, aby oddało jej wykonaniu cały swój potencjał (M. Montessori). Agnieszka wróciła do Polski w wakacje 2017 razem z mężem i dwójką dzieci.

Eliza.jpg

eliza barecka

WYCHOWAWCZYNI KLASY 4 A | MATEMATYKA

Eliza urodziła się w Olsztynie. Na tamtejszej politechnice otrzymała dyplom magistra biotechnologii. Na Uniwersytecie Gdańskim ukończyła studia podyplomowe z matematyki i informatyki. W Gdańsku uzyskała również kwalifikacje pedagogiczne. W 2007 wyprowadziła się do Wielkiej Brytani, gdzie pracowała jako nauczycielka matematyki. Cechują ją doświadczenie, entuzjazm oraz skupienie. Matematyka jest Elizy pasją, co pozwala jej zapewnić swoim uczniom najwyższy poziom edukacji. W czasie wolnym Eliza lubi wraz z rodziną wycieczki piesze. Lubi też malować i czytać książki fantasy.

Lindsay.jpg

LINDSAY MCLEOD

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 4 A | EAL

Lindsay pochodzi z Cambridge w Wielkiej Brytanii. Studiowała taniec i sztuki sceniczne w Bodywork Company Cambridge, gdzie uczyła się tańca baletowego, jazzowego, współczesnego oraz tap dance. Lindsay przeniosła się do Sopotu w 2008 roku, gdzie kontynuowała taniec z zespołem baletowym Opery Bałtyckiej, oraz naucza tańca jazzowego w Dance Vision, Gdańsk. W ciągu ostatnich 10 lat Lindsay uczyła angielskiego dla wszystkich grup wiekowych (3-70 lat). Lindsay przez 5 lat pracowała w amerykańskiej szkole podstawowej w Gdyni, ucząc angielskiego poprzez konwersacje oraz tańca. Lindsay uwielbia uczyć tańca i języka angielskiego; które zapewniają uczniom stałe, uniwersalne umiejętności przez całe życie. Lindsay mieszka w Sopocie ze swoimi 2 synami. Pasjonuje się historią tańca jazzowego, choreografią, muzyką i filmem.

Neil.jpg

NEIL BRITTON

WYCHOWAWCA KLASY 4 B | KOORDYNATOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO | JĘZYK ANGIELSKI

Sebastian.jpg

SEBASTIAN MOLCAN

ASYSTENT WYCHOWAWCY KLASY 4 B | MATEMATYKA

Piotr D..jpg

pIOTR DERUŚ

WYCHOWAWCA KLASY 5 A | KOORDYNATOR NAUK PRZYRODNICZYCH | CHEMIA | FIZYKA

Piotr Deruś urodził się w Biłgoraju w Polsce. W latach 90-tych wraz z rodzicami przeprowadził się do Toronto w Kanadzie. Piotr studiował fizykę i astronomię na Uniwersytecie w Yorku w Kanadzie oraz edukację w D'Youville College w Nowym Jorku. Posiada certyfikat nauczyciela Ontario College of Teachers. Pracował w szkołach na całym świecie: w Kanadzie, na Bliskim Wschodzie, a teraz w Polsce. Uczył wszystkie grupy wiekowe od 7 do 13 roku życia. Jego ostatnia praca była w szkole brytyjskiej w Warszawie, sztandarowej szkole Nord Anglia. Piotr lubi ćwiczyć na siłowni, lubi kolarstwo, muzykę klasyczną oraz polską muzykę ludową. Pasjonuje go transmisja internetowa (tzw. streaming) do celów edukacyjnych.

Lautenbach.jpg

magda lautenbach

WYCHOWAWCZYNI KLASY 5 A | WYCHOWANIE FIZYCZNE

Natalia.jpg

natalia topolewska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 5 B | JĘZYK POLSKI

Natalia Topolewska jest nauczycielką języka polskiego i historii. Ukończyła studia historyczne oraz polonistyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu terapii zaburzeń czytania i pisania. Obecnie studiuje podyplomowo Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pasją jest nauczanie, bardzo lubi pracować z dziećmi. W British International School Gdańsk pracuje od września 2014

Emilia_Cybulska.jpg
Zosia_Plucińska.jpg

EMILIA CYBULSKA

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI 5 B | ASYSTENTKA NAUCZYCIELA JĘZYKA POLSKIEGO

Emilia Cybulska zanim zaczęła pracę w szkole, pracowała jako organizator i animator imprez dla dzieci. W BISG pracę zaczęła jako asystentka klasy drugiej. Obecnie pracuje jako asystentka języka polskiego. Emilia studiowała psychologię na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie. Obecnie planuje studiować edukację wczesnoszkolną, ponieważ swoją przyszłość wiąże z pracą z dziećmi. Emilia jest mamą dwójki dzieci i jest osobą pozytywnie nastawioną do świata. Kocha podróże i zwierzęta. Sama w swoim domu ma dwa koty, psa i małpkę.

 

zofia plucińska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 6 | PLASTYKA

Zofia Plucińska ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych - kierunek Malarstwo. Uważa, że sztuka to najbardziej fascynujący zbiór ludzkich marzeń, "signum temporis", odzwierciedlenie epoki, jednak niosący ze sobą uniwersalne przesłanie i nade wszystko piękno. Zofia jest malarką, ale nadal zgłębia teorię sztuki, jej historyczne i kulturowe korzenie. Jest szczęśliwa mogąc dzielić się swoją wiedzą i entuzjazmem z innymi. Uczyła zarówno dzieci, jak i dorosłych zawsze dochodząc do wniosku, że nauczanie jest najlepszą formą nauki. "Każde dziecko jest artystą. Problemem jest jak pozostać artystą kiedy dorastamy" (P. Picasso). Jako przewodniczka po Trójmieście, chciałaby popularyzować wiedzę o miastach i ich wyjątkowej historii. W czasie wolnym lubi wyjeżdżać poza miasto, ciągle odkrywając uroki naszego regionu. Czasami wybiera dalsze miejsca jako cele swoich podróży.

ANDŻELIKA ANTKIEWICZ

WYCHOWAWCZYNI KLASY 6 | JĘZYK ANGIELSKI | HISTORIA | WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Tomek_Garstkowiak.jpg

tomasz garstkowiak

WYCHOWAWCA KLASY 7 | JĘZYK POLSKI | KOORDYNATOR JĘZYKÓW OBCYCH NOWOŻYTNYCH

Tomasz Garstkowiak ukończył studia magisterskie na kierunku Filologia polska na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2005 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą. Oprócz nauki języka polskiego zajmuje się również edukacją filmową, organizacją wydarzeń kulturalno-edukacyjnych oraz prowadzeniem warsztatów dla dzieci. Współpracował z licznymi instytucjami kultury w Trójmieście i w Polsce. Od 2005 roku prowadzi Dyskusyjny Klub Filmowy w Sopocie. Zajmuje się również twórczością muzyczną dla najmłodszych. Jest stypendystą Marszałka Województwa Pomorskiego (2011) oraz Prezydenta Miasta Sopotu (2013).

Ilona.jpg

ilona warpas-Świderska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 7 | JĘZYK POLSKI

Ilona ukończyła Filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe na kierunku Stosowana Analiza Zachowania na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Sopocie. W czasie studiów licencjackich uzyskała także uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii pedagogicznej. Ilona przez pięć lat pracowała w szkole podstawowej pomagając dzieciom z dysleksją w przezwyciężaniu trudności w nauce. Posiada także doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, które nabyła m. in. odbywając staż w Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych w Gdańsku. W wolnym czasie Ilona czyta książki, pisze artykuły na temat XIX-wiecznej literatury kobiecej lub biega. Ostatnio zafascynowała się także kaligrafią.

Michał_Sobisz.jpg

michał sobisz

WYCHOWAWCA KLASY 8 | HISTORIA | INFORMATYKA

Michał urodził  i wychował się w Lęborku. Ukończył historię i filologię polską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Podczas swojej edukacji Michał rozpoczął kurs płetwonurka CMAS, spędzając każdą wolną chwilę na odkrywaniu tajemnic kryjących się pod wodą. Po obronie pracy magisterskiej zdecydował się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Praca w międzynarodowym środowisku pomogła mu w rozwinięciu umiejętności językowych.  Michał uwielbia książki, gry planszowe i komputerowe oraz pływać i podróżować.  

Dagmara.jpg

DAGMARA PIOTROWSKA

BIOLOGIA | PRZYRODA

Karolina.jpg

KAROLINA HŁASKO

GEOGRAFIA

Ula_Demczuk.jpg

URSZULA DEMCZUK

NAUCZYCIELKA WSPOMAGAJĄCA | EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA |
KOORDYNATORKA EDUKACJI UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI

Ula urodziła się i wychowała w Zamościu. Ukończyła psychologię ze specjalnością neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie Ula jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku edukacja specjalna i logopedia. Pracowała jako nauczyciel wspomagający dla dzieci z różnymi cechami autystycznymi, z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz problemami z czytaniem i pisaniem.  Ula prowadzi również terapie ręki, jak i zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherbone. Swój wolny czas spędza na zumbie oraz tworząc swoje własne pomoce terapeutyczne.

Patrycja_Ziółkowska.jpg

PATRYCJA ZIÓŁKOWSKA

NAUCZYCIELKA WSPOMAGAJĄCA

Patrycja jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego (na kierunku pedagogika wczesnej edukacji z językiem angielskim), a obecnie robi studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna. W BISG jest ona nauczycielem wspomagającym i to stanowisko sprawia jej dużo radości, jako że pomaganie ludziom jest bardzo istotną częścią jej życia. Patrycja interesuje się sztuką, fotografią, psychologią oraz literaturą. Uwielbia podróżować, oglądać mądre filmy i słuchać muzyki. Jest zadowolona z bycia częścią zespołu BISG, który postrzega jako niezwykle pozytywny i kreatywny.

Ola_Monko-Allen.jpg

aleksandra mońko - allen

NAUCZYCIELKA MUZYKI

Aleksandra Mońko - Allen ukończyła Akademię im. K. Szymanowskiego w Katowicach, zaś tytuł licencjata muzyki uzyskała na Uniwersytecie Dystryktu Kolumbia w Waszyngtonie DC, USA. Studiowała w City College w Nowym Jorku. Aleksandra uczy muzyki od 2004 roku. Przez 6 lat była kierownikiem muzycznym w katolickim kościele Mount Calvary. Wygrała również jeden z konkursów na najlepszą kompozycję w Polsce. Aleksandra motywuje swoich uczniów do eksplorowania muzyki oraz swoich muzycznych talentów. Muzyka to dobra zabawa! Aleksandra uwielbia towarzyszyć swoim uczniom w przeprawie przez świat muzyki. Aleksandra kocha podróżować jak i uczyć się nowych języków.

Anna_Piotrowicz.jpg

ANNA PIOTROWICZ

SZKOLNA PSYCHOLOŻKA

Anna rozpoczęła pracę w BISG w 2011 roku. Najpierw uczyła przyrody. Na wydziale biologii Uniwersytetu Gdańskiego uzyskała tytuł magistra z ekofizjonomii zwierzęcej. Od 2017 roku jest szkolnym psychologiem. Psychologię ukończyła również na Uniwersytecie Gdańskim otrzymując tytuł magistra z psychologii klinicznej. Anna jest także terapeutą rodzinnym z ukończonym programe Kids Skill, skierowanym głównie do dzieci. Jej największymi pasjami są p[dróże i czytanie książek, tak więc postanowiła spełnić swoje marzenie i wraz z najlepszą przyjaciółką załóżyły malutki „Bookarnik“, który udostępnia terapeutyczne książki dla dzieci.

 

Rafał_Chołuj.jpg

rafał chołuj

NAUCZYCIEL TAŃCA

Trener, choreograf i instruktor tańca od 2011 roku. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o kierunku politologicznym . Jako tancerz od 2005 roku uczęszczał na liczne turnieje międzynarodowe zdobywając w Polsce najwyższą krajową klasę taneczną A oraz tytuł Vice Mistrza Okręgu Pomorskiego w 2016 roku. W między czasie pracował jako wychowawca i animator kolonijny , trener grup sportowych dla dzieci w firmie DancePro oraz nauczał dzieci tańca w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracował również okazjonalnie jako choreograf i tancerz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatrze Muzycznym w Gdyni. Poza pracą z dziećmi jego pasją jest nauczanie tańca dorosłych w szkole tańca Salsa Club w Gdańsku oraz podróżowanie. W British International School pracuje od 2014 zaczynając jako instruktor klubu tanecznego.

Yvonne_Gruenholz.jpg

yvonne Grünholz

JĘZYK NIEMIECKI

Alberto.jpg

ALBERTO BUSTOS RODRIGUEZ

JĘZYK HISZPAŃSKI

Paulina_Bobrowicz-Tempinska.jpg

paulina bobrowicz - tempińska

JĘZYK FRANCUSKI

Paulina siedem lat swojego dzieciństwa spędziła w Demokratycznej Republice Konga w Afryce. Tam nauczyła się języka francuskiego, jako że ówczesny jeszcze Zair był wtedy kolonią belgijską. Jako dorosła kobieta, ukończyła Romanistykę na Uniwersytecie Gdańskim (ze specjalizacją Nauka języka francuskiego jako języka obcego) i otrzymała uprawnienia tłumacza przysięgłego. Paulina uczy francuskiego od 15 lat i ma nadzieję robić to tak długo, jak tylko będzie mogła. Jest moją ośmioletniego Pawła, który uwielbia pływać, czytać oraz grać w piłkę i koszykówkę.

Grażyna_Borowska.jpg

GRAŻYNA BOROWSKA

JĘZYK POLSKI

Grażyna Borowska jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem. Skończyła licencjat na kierunku nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie w Białymstoku na wydziale pedagogiki i psychologii, specjalność edukacja wczesnoszkolna. Praca z dziećmi to jej pasja. Drugą z nich jest turystyka. Podczas wakacji zajmuje się prowadzeniem kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Jest babcią Oliwii, wspaniałej łyżwiarki figurowej.


Paweł_Kaczanowski.jpg

PAWEŁ KACZANOWSKI

GRA W SZACHY

Paweł jest nauczycielem szachów. Swoją szachową karierę zaczął w wieku 6 lat i od tamtego momentu było to jego główne zajęcie. 5 razy zdobywał mistrzostwo Gdańska ze swoją szkołą w drużynowych rozgrywkach młodzieżowych, raz zdobył też indywidualne trzecie miejsce w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Gdańska. Po dziś dzień pozostaje aktywnym graczem starającym się zdobyć kategorię mistrza karjowego. Poza szachami Paweł grał w koszykówkę w liceum, a także w futbol amerykański w trakcie studiów, obecnie siłownia została miejscem gdzie próbuje utrzymać formę sportową. 


___.jpg

ALICJA ZAKRZEWSKA

RELIGIA

Vongai_Chidyandunge.jpg

VONGAI CHIDYANDUNGE

BIBLIOTEKARKA

Vongai pochodzi z Zimbabwe, zaś w Polsce mieszka od 10 lat. Studiowała przedsiębiorczość w biznesie. Jest dumną mamą trójki dzieci. Wszystkie rozpoczęły naukę w BISG w 2016 roku. Vongai lubi gotować oraz podróżować.


Tatenda.jpg

TATENDA JECHE

BIBLIOTEKARKA