NAUCZYCIELE: SZKOŁA

 
Robert_Hoare.jpg

robert hoare

WYCHOWAWCA KLASY 2 A | KOORDYNATOR PSHE

Robert urodził się w Lambeth, południowej dzielnicy Londynu. W latach 80-tych przeprowadził się wraz z rodziną na południowy zachód Anglii. Studiował nauczanie podstawowe w Rolle College w Exmouth i w 1994 roku uzyskał dyplom nauczyciela Uniwersytetu Plymouth. Pracował w kilku różnych szkołach podstawowych, zarówno w Londynie jak i w hrabstwie Devon, poczynając od dużych szkół po małe szkoły podstawowe. Uczył wszystkie grupy wiekowe od klasy pierwszej do siódmej. Ostatnie dwanaście lat w szkole podstawowej przepracował w szkole katolickiej we wschodniej części Devonu, gdzie był odpowiedzialny za nauki ścisłe i przyrodnicze, muzykę i religię. Robert posiada Certyfikat Zarządzania Edukacją w Szkołach Katolickich z St. Mary’s College w Twickenham w Londynie. Ostatni rok pracował z grupą młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Robert mieszka w Gdańsku z żoną Julią i trójką dzieci. Lubi grać w badmintona, jeździć na rowerze i biegać. Uwielbia czytanie i muzykę, jego ulubionym autorem jest Graham Green. Robert gra na pianinie i na trąbce.

AniaR.jpg

anna rubanowicz

WYCHOWAWCZYNI KLASY 2 B

Anna pracuje w British International School Gdańsk od 2011 roku. Zaczynała jako nauczyciel przedmiotów Economics i Business. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu z tytułem magistra Ekonomii. Jest także absolwentką Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie Proficiency Uniwersytetu Cambridge. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim. Prywatnie jest mamą dwóch córeczek - Nataszy i Neli  Jej największą pasją są podróże.

Ola_Włodarczyk.jpg

aleksandra włodarczyk

ASYSTENTKA WYCHOWAWCÓW KLAS 2

Aleksandra rozpoczęła pracę w BISG w 2017 roku jako asystentka nauczyciela w klasach 1AA oraz 1RA. W 2009 r. studiowała filologię angielską ze specjalnością translatoryka na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Od zawsze marzyła o nauczaniu, które było i jest jej pasją. Obecnie studiuje nauczanie wczesnoszkolne. Interesują ją sztuka i siatkówka. Prowadzenie „Mural Club” w BISG daje jej ogromną radość.

Dorota_Burczyk.jpg

dorota burczyk

WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 A

Dorota Burczyk ukończyła licencjat z Wczesnej Edukacji z językiem angielskim a także magisterkę z Pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Po ukończeniu studiów wyjechała z Polski do Chin, gdzie przebywała przez 6 lat jako nauczyciel języka angielskiego. Ostatecznie, zdecydowała się na powrót do Polski i bardzo cieszy się na nową przygodę z BISG. Dorota uwielbia podróżować i próbować nowych rzeczy (skorpiony, język woła itd). Jednym z jej marzeń jest posiadanie ogromnej biblioteki i po prostu przeczytanie kolejnej książki. Lubi uczyć się nowych języków. 

___.jpg

ALEKSANDRA GILIŃSKA

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 A

Aleksandra urodziła się w Kołobrzegu. Od najmłodszych lat wiedziała, że chce zostać nauczycielką. Dlatego w czasie liceum zgłosiła się na ochotnika do lokalnej szkoły podstawowej, gdzie pomagała dzieciom w odrabianiu zadań domowych. Po ukończeniu studiów Aleksandra przeprowadziła się do Gdańska, aby realizować swoje marzenia. Posiada tytuł licencjata z filologii polskiej i obecnie kontynuuje studia, aby uzyskać tytuł magistra. Oprócz nauczania, Aleksandra lubi podróżować, uczyć się nowych języków i odkrywać inne kultury. Uwielbia też literaturę i dziewiarstwo.

Ada_Goworowska.jpg

adrianna goworowska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 A

Adrianna Goworowska ukończyła z wyróżnieniem Gdańskie Liceum Autonomiczne, studiowała Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a także Archeologię na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie studiuje Pedagogikę Wczesnej Edukacji na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Swoje doświadczenie z dziećmi i młodzieżą zdobywała pracując dwa lata jako opiekun świetlicy w BISG, a obecnie pracuje na stanowisku asystent nauczyciela klasy 3KA i 3AA. Przez wiele lat zajmowała się też organizacją rejsów najpierw jako opiekun, później jako instruktor żeglarstwa, pracując z młodzieżą w wieku od 13 do 17 lat,  odnosząc w tym czasie duże sukcesy sportowe.

Krystyna.jpg

KRYSTYNA MALINOWSKA

WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 B

Krystyna uzyskała stopień magistra w 2010. Ukończyła rownież studia magisterskie z nauczania/pedagogiki na Uniwesytecie Hertfordshire w Anglii. Spedziła czas w Hiszpanii na wymianie Erasmus, co zaowocowało nowymi kontaktami ze  środowiska międzynarodowego.  Krystyna pracowała w szkołach w Londynie i Hertfordshire. Krystyna wierzy w nauczanie holistyczne, które pozwala każdemu uczniowi osiągnąć swój potenciał. Była również Liderem Harcerstwa (Sekcja Zuchy) w Hertford.

Agnieszka_Brygoła.jpg

agnieszka brygołA

WYCHOWAWCZYNI KLASY 3 B

Agnieszka urodziła się w Gdyni. Ukończyła Filologię angielską na Uniwersytecie Gdańskim. W 2004 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie pracowała w różnych szkołach podstawowych, ucząc na wszystkich poziomach "Key Stage". Agnieszka posiada również certyfikat Montessori oraz Przygotowania wczesnoszkolnego. Studia podyplomowe ukończyła na kierunku Zarządzanie oświatą. Agnieszka wierzy, iż rolą edukacji jest zainteresować dziecko na tyle wnikliwie w wykonywaną aktywność, aby oddało jej wykonaniu cały swój potencjał (M. Montessori). Agnieszka wróciła do Polski w wakacje 2017 razem z mężem i dwójką dzieci.

Eliza.jpg

eliza barecka

WYCHOWAWCZYNI KLASY 4 A | MATEMATYKA

Eliza urodziła się w Olsztynie i studiowała na Politechnice Gdańskiej, gdzie ukończyła biotechnologię (tytuł magistra). Ukończyła studia podyplomowe z matematyki i informatyki na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie ukończyła studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego w Gdańsku. Przeprowadziła się do Zjednoczonego Królestwa w 2007 roku, gdzie pracowała w szkołach średnich jako nauczyciel matematyki. Jest doświadczoną, entuzjastyczną i skupioną nauczycielką. Eliza pasjonuje się matematyką i daje młodym ludziom najlepszą możliwą edukację. Promuje głębsze zrozumienie pojęć z matematyki i pracuje przy projektach takich jak "Projekt Sierpińskiego", "NASA - badanie przestrzeni kosmicznej przez matematykę" lub "Big Bang STEM". Czas spędzony w szkole ukształcił jej indywidualne podejście i spojrzenie na uczniów, którzy są również częścią społeczności. Eliza jest głęboko przekonana, że wychowanie i kształcenie młodych umysłów odbywa się nie tylko w domu. Poza zajęciami, Eliza lubi spędzać czas z rodziną na całodniowych wycieczkach, szczególnie na świeżym powietrzu. Lubi też malować i czytać książki fantasy.

Lindsay.jpg

LINDSAY MCLEOD

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 4 A | EAL

Lindsay pochodzi z Cambridge w Wielkiej Brytanii. Studiowała taniec i sztuki sceniczne w firmie Bodywork Company Cambridge, gdzie uczyła się tańca w baletowego, jazzu, współczesnego, stepowania oraz tańca musicalowego. Lindsay przeniosła się do Sopotu w 2008 roku, gdzie kontynuowała taniec z zespołem baletowym Opery Bałtyckiej, równocześnie ucząc jazzu w Dance Vision w Gdańsku. Postanowiła dokształcać się dalej swoje studia tańca i skorzystać z programu zaocznych studiów licencjackich na uniwersytecie Middlesex w Londynie opartego na praktyce przedmiotu. Zaczęła również uczyć języka angielskiego jako języka obcego i ukończyła kurs TEFL English (Londyn). W ciągu ostatnich 10 lat Lindsay uczyła angielskiego we wszystkich grupach wiekowych (3-70 lat), bazując na lekcjach tańca, fitnessu gier i zajęć w klasie, czy też konwersacji. Lindsay przez 5 lat pracowała w szkole podstawowej w Gdyni, ucząc konwersacji i tańca. Z grupą kilkoro studentów pojechała do swojego rodzinnego miasta, aby doświadczyć letnich i zimowych aktywności pomagających w nauce języka. W ramach wymiany gościła nauczycieli z Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w warsztatach tanecznych w Trójmieście i jej okolicach. Lindsay uwielbia nauczać tańca i języka angielskiego; zapewnia przez to uczniom fundamentalne i przydatne umiejętności na całe życie. Lindsay mieszka w Sopocie ze swoimi 2 synami. Lubią spędzać czas razem, robiąc coś aktywnego (skimboarding, snowboard, jazda na rowerze, trampolining i pływanie, a to tylko początek!) Pasjonuje się historią tańca jazzowego, choreografią, muzyką i filmem.

Neil.jpg

NEIL BRITTON

WYCHOWAWCA KLASY 4 B | KOORDYNATOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO | JĘZYK ANGIELSKI

Neil dorastał w północno-wschodnim Londynie, uczęszczając do tej samej szkoły co David Beckham i Harry Kane (choć nie w tym samym czasie). Uwielbia literaturę i ma szczególną słabość do klasycznej literatury rosyjskiej. Jeden z czterech lat kursu BA Hons spędził, mieszkając i studiując w Rosji, co było wyjątkowym i zmieniającym życie doświadczeniem. Na ostatni rok studiów wrócił na uniwersytet w Essex i ukończył go w 2002 roku. Nie wiedział, że w jego pobyt w Rosji zainspirował go do rozpoczęcia międzynarodowej przygody w 2009 roku. Po sześciu latach pracy w Social and Housing Services w London Borough of Hackney postanowił przekwalifikować się i rozpocząć karierę nauczycielską. Po trzech latach sukcesów w Odessie na Ukrainie, w 2012 roku przeniósł się do Warszawy. Oprócz BA Hons, posiada również tytuł PGCEi z Nottingham University i kwalifikację CELTA. Przez ostatnie pięć lat uczył języka angielskiego i literatury w grupach wiekowych 7-11 lat w międzynarodowej szkole w Warszawie. Ponadto, ma doświadczenie w nauczaniu uczniów w wieku 6-60 lat. Jego hobby są czytanie, oglądanie baseballu oraz granie i oglądanie piłki nożnej. Jest zapalonym fanem Tottenhamu Hotspur i próbuje ich zobaczyć, zawsze gdy odwiedza swoją rodzinę w Londynie. Nie gotuje często, ale kiedy mu się zdarza, robi pyszne grzybowe risotto.

Sebastian.jpg

SEBASTIAN MOLCAN

ASYSTENT WYCHOWAWCY KLASY 4 B | MATEMATYKA

Sebastian Molcan urodził się w Kołobrzegu w 1993 roku. Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Gdańska, aby studiować matematykę na Uniwersytecie Gdańskim. Zostanie nauczycielem było jego marzeniem przez całe życie, przez co jest zachwycony pracą w BISG. Pracował z dziećmi ze wszystkich grup wiekowych, a ponadto przygotował bardziej zaawansowanych uczniów do udziału w różnych konkursach matematycznych. Jego największym hobby jest gra w koszykówkę. Wraz ze swoim zespołem startuje w lokalnej lidze amatorskiej. Lubi też jeździć na motocyklu, oglądać filmy i czytać książki. Jego ulubioną serią jest Star Wars.

Piotr D..jpg

pIOTR DERUŚ

WYCHOWAWCA KLASY 5 A | KOORDYNATOR NAUK PRZYRODNICZYCH | CHEMIA | FIZYKA

Piotr Deruś urodził się w Biłgoraju w Polsce. W latach 90-tych wraz z rodzicami przeprowadził się do Toronto w Kanadzie. Piotr studiował fizykę i astronomię na Uniwersytecie w Yorku w Kanadzie oraz edukację w D'Youville College w Nowym Jorku. Posiada certyfikat nauczyciela Ontario College of Teachers. Pracował w szkołach na całym świecie: w Kanadzie, na Bliskim Wschodzie, a teraz w Polsce. Uczył wszystkie grupy wiekowe od 7 do 13 roku życia. Jego ostatnia praca była w szkole brytyjskiej w Warszawie, sztandarowej szkole Nord Anglia. Piotr lubi ćwiczyć na siłowni, lubi kolarstwo, muzykę klasyczną oraz polską muzykę ludową. Pasjonuje go transmisja internetowa (tzw. streaming) do celów edukacyjnych.

Lautenbach.jpg

magda lautenbach

WYCHOWAWCZYNI KLASY 5 A | WYCHOWANIE FIZYCZNE

Magda ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z tytułem magistra wychowania fizycznego. Jest także instruktorką pływania. W wolnym czasie czyta książki, głównie fantasy. Jej ulubionym pisarzem jest Andrzej Sapkowski. Magda jest wielką fanką aktywnego wypoczynku. Lubi pływać, jeździć na rowerze i jeździć na rolkach. Uprawia również kendo. Jej największym marzeniem jest wizyta i zwiedzenie Japonii.

Natalia.jpg

natalia topolewska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 5 B | JĘZYK POLSKI

Natalia Topolewska jest nauczycielką języka polskiego i historii. Ukończyła studia historyczne oraz polonistyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu terapii zaburzeń czytania i pisania. Obecnie studiuje podyplomowo Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim. Jej pasją jest nauczanie, bardzo lubi pracować z dziećmi. W British International School Gdańsk pracuje od września 2014

Emilia_Cybulska.jpg
Zosia_Plucińska.jpg

EMILIA CYBULSKA

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI 5 B | ASYSTENTKA NAUCZYCIELA JĘZYKA POLSKIEGO

Emilia Cybulska zanim zaczęła pracę w szkole, pracowała jako organizator i animator imprez dla dzieci. W BISG pracę zaczęła jako asystentka klasy drugiej. Obecnie pracuje jako asystentka języka polskiego. Emilia studiowała psychologię na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Sopocie. Obecnie planuje studiować edukację wczesnoszkolną, ponieważ swoją przyszłość wiąże z pracą z dziećmi. Emilia jest mamą dwójki dzieci i jest osobą pozytywnie nastawioną do świata. Kocha podróże i zwierzęta. Sama w swoim domu ma dwa koty, psa i małpkę.

 

zofia plucińska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 6 | PLASTYKA

Zofia Plucińska ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych - kierunek Malarstwo. Uważa, że sztuka to najbardziej fascynujący zbiór ludzkich marzeń, "signum temporis", odzwierciedlenie epoki, jednak niosący ze sobą uniwersalne przesłanie i nade wszystko piękno. Zofia jest malarką, ale nadal zgłębia teorię sztuki, jej historyczne i kulturowe korzenie. Jest szczęśliwa mogąc dzielić się swoją wiedzą i entuzjazmem z innymi. Uczyła zarówno dzieci, jak i dorosłych zawsze dochodząc do wniosku, że nauczanie jest najlepszą formą nauki. "Każde dziecko jest artystą. Problemem jest jak pozostać artystą kiedy dorastamy" (P. Picasso). Jako przewodniczka po Trójmieście, chciałaby popularyzować wiedzę o miastach i ich wyjątkowej historii. W czasie wolnym lubi wyjeżdżać poza miasto, ciągle odkrywając uroki naszego regionu. Czasami wybiera dalsze miejsca jako cele swoich podróży.

Andżelika.jpg

ANDŻELIKA ANTKIEWICZ

WYCHOWAWCZYNI KLASY 6 | JĘZYK ANGIELSKI | HISTORIA | WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Andżelika Antkiewicz ukończyła historię i filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim. Miała świetną okazję dowiedzieć się, jaka jest brytyjska kultura i angielskie poczucie humoru, kiedy przeniosła się do południowego Londynu, gdzie spędziła prawie 3 lata. Uczęszczała tam do LITE (London Institute of Technology i English). Andżelika dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą jako nauczyciel historii i języka angielskiego. Uwielbia rozwijać umiejętności krytycznego myślenia u swoich uczniów, dlatego podczas jej zajęć ma miejsce dużo intensywnej dyskusji.

Tomek_Garstkowiak.jpg

tomasz garstkowiak

WYCHOWAWCA KLASY 7 | JĘZYK POLSKI | KOORDYNATOR JĘZYKÓW OBCYCH NOWOŻYTNYCH

Tomasz Garstkowiak ukończył studia magisterskie na kierunku Filologia polska na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2005 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą. Oprócz nauki języka polskiego zajmuje się również edukacją filmową, organizacją wydarzeń kulturalno-edukacyjnych oraz prowadzeniem warsztatów dla dzieci. Współpracował z licznymi instytucjami kultury w Trójmieście i w Polsce. Od 2005 roku prowadzi Dyskusyjny Klub Filmowy w Sopocie. Zajmuje się również twórczością muzyczną dla najmłodszych. Jest stypendystą Marszałka Województwa Pomorskiego (2011) oraz Prezydenta Miasta Sopotu (2013).

Ilona.jpg

ilona warpas-Świderska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 7 | JĘZYK POLSKI

Ilona ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe na kierunku Stosowana Analiza Zachowania na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Sopocie. W czasie studiów licencjackich uzyskała także uprawnienia do prowadzenia zajęć terapii pedagogicznej. Ilona przez pięć lat pracowała w szkole podstawowej pomagając dzieciom z dysleksją w przezwyciężaniu trudności w nauce. Posiada także doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, które nabyła m. in. odbywając staż w Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych w Gdańsku. W wolnym czasie Ilona czyta książki, pisze artykuły na temat XIX-wiecznej literatury kobiecej lub biega. Ostatnio zafascynowała się także kaligrafią.

Michał_Sobisz.jpg

michał sobisz

WYCHOWAWCA KLASY 8 | HISTORIA | INFORMATYKA

Michał urodził  i wychował się w Lęborku. Ukończył historię i filologię polską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Podczas swojej edukacji Michał rozpoczął kurs płetwonurka CMAS, spędzając każdą wolną chwilę na odkrywaniu tajemnic kryjących się pod wodą. Po obronie pracy magisterskiej zdecydował się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Praca w międzynarodowym środowisku pomogła mu w rozwinięciu umiejętności językowych.  Michał uwielbia książki, gry planszowe i komputerowe oraz pływać i podróżować.  

Dagmara.jpg

DAGMARA PIOTROWSKA

BIOLOGIA | PRZYRODA

Dagmara ukończyła biologię na Uniwersytecie Gdańskim. Zanim rozpoczęła pracę w BISG, prowadziła wiele zajęć naukowych i artystycznych oraz warsztatów dla wszystkich grup wiekowych. Przez wiele lat była współgospodarzem i współorganizatorem działań dydaktycznych na Uniwersytecie. Dagmara rozpoczęła pracę w BISG jako nauczyciel przedmiotów ścisłych. Wolny czas poświęca na kilka czynności, takich jak czytanie książek, muzyka, malarstwo, gry wideo lub gry planszowe. Stara się cieszyć każdą małą rzeczą w życiu.

Karolina.jpg

KAROLINA HŁASKO

GEOGRAFIA

Karolina ukończyła geografię na Uniwersytecie Gdańskim (magister) oraz nauczanie języka angielskiego (licencjat) także na Uniwersytecie Gdańskim. Po ukończeniu studiów specjalizowała się w dwujęzycznym nauczaniu geografii podczas pracy w jednej ze szkół IBO w Trójmieście. Jest certyfikowanym egzaminatorem krajowych egzaminów zewnętrznych (CKE) w Polsce. Od 2018 roku została zakwalifikowana do nauczania jeszcze jednego przedmiotu IBO - Enviromental Systems and Societies. Karolina uwielbia pokazywać dzieciom, że geografia jest wszystkim, co nas otacza i że bez geografii zmierzalibyśmy donikąd! Interesuje się kwestią zrównoważonego rozwoju, w szczególności zrównoważonego środowiska miejskiego. Jej hobby to jazda rowerem po Kaszubskim Pojezierzu, ogrodnictwo i wędrówki po górach. Karolina jest pasjonatką podróżowania, potrafi godzinami planować, przygotowywać wycieczki, aby potem pokazywać swoim dzieciom piękno świata.

Ula_Demczuk.jpg

URSZULA DEMCZUK

NAUCZYCIELKA WSPOMAGAJĄCA | EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA |
KOORDYNATORKA EDUKACJI UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI

Ula urodziła się i wychowała w Zamościu. Ukończyła psychologię ze specjalnością neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie Ula jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku edukacja specjalna i logopedia. Pracowała jako nauczyciel wspomagający dla dzieci z różnymi cechami autystycznymi, z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz problemami z czytaniem i pisaniem.  Ula prowadzi również terapie ręki, jak i zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherbone. Swój wolny czas spędza na zumbie oraz tworząc swoje własne pomoce terapeutyczne.

Patrycja_Ziółkowska.jpg

PATRYCJA ZIÓŁKOWSKA

NAUCZYCIELKA WSPOMAGAJĄCA

Patrycja jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego (na kierunku pedagogika wczesnej edukacji z językiem angielskim), a obecnie robi studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna. W BISG jest ona nauczycielem wspomagającym i to stanowisko sprawia jej dużo radości, jako że pomaganie ludziom jest bardzo istotną częścią jej życia. Patrycja interesuje się sztuką, fotografią, psychologią oraz literaturą. Uwielbia podróżować, oglądać mądre filmy i słuchać muzyki. Jest zadowolona z bycia częścią zespołu BISG, który postrzega jako niezwykle pozytywny i kreatywny.

Ola_Monko-Allen.jpg

aleksandra mońko - allen

NAUCZYCIELKA MUZYKI

Aleksandra Mońko - Allen ukończyła Akademię im. K. Szymanowskiego w Katowicach, zaś tytuł licencjata muzyki uzyskała na Uniwersytecie Dystryktu Kolumbia w Waszyngtonie DC, USA. Studiowała w City College w Nowym Jorku. Aleksandra uczy muzyki od 2004 roku. Przez 6 lat była kierownikiem muzycznym w katolickim kościele Mount Calvary. Wygrała również jeden z konkursów na najlepszą kompozycję w Polsce. Aleksandra motywuje swoich uczniów do eksplorowania muzyki oraz swoich muzycznych talentów. Muzyka to dobra zabawa! Aleksandra uwielbia towarzyszyć swoim uczniom w przeprawie przez świat muzyki. Aleksandra kocha podróżować jak i uczyć się nowych języków.

Anna_Piotrowicz.jpg

ANNA PIOTROWICZ

SZKOLNA PSYCHOLOŻKA

Anna rozpoczęła pracę w BISG w 2011 roku. Najpierw uczyła przyrody. Na wydziale biologii Uniwersytetu Gdańskiego uzyskała tytuł magistra z ekofizjonomii zwierzęcej. Od 2017 roku jest szkolnym psychologiem. Psychologię ukończyła również na Uniwersytecie Gdańskim otrzymując tytuł magistra z psychologii klinicznej. Anna jest także terapeutą rodzinnym z ukończonym programe Kids Skill, skierowanym głównie do dzieci. Jej największymi pasjami są p[dróże i czytanie książek, tak więc postanowiła spełnić swoje marzenie i wraz z najlepszą przyjaciółką załóżyły malutki „Bookarnik“, który udostępnia terapeutyczne książki dla dzieci.

 

Rafał_Chołuj.jpg

rafał chołuj

NAUCZYCIEL TAŃCA

Trener, choreograf i instruktor tańca od 2011 roku. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o kierunku politologicznym . Jako tancerz od 2005 roku uczęszczał na liczne turnieje międzynarodowe zdobywając w Polsce najwyższą krajową klasę taneczną A oraz tytuł Vice Mistrza Okręgu Pomorskiego w 2016 roku. W między czasie pracował jako wychowawca i animator kolonijny , trener grup sportowych dla dzieci w firmie DancePro oraz nauczał dzieci tańca w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracował również okazjonalnie jako choreograf i tancerz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatrze Muzycznym w Gdyni. Poza pracą z dziećmi jego pasją jest nauczanie tańca dorosłych w szkole tańca Salsa Club w Gdańsku oraz podróżowanie. W British International School pracuje od 2014 zaczynając jako instruktor klubu tanecznego.

Yvonne_Gruenholz.jpg

yvonne Grünholz

JĘZYK NIEMIECKI

Yvonne ukończyła studia na Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem, gdzie mieszkała do 2016 r. Opiekowała się wieloma projektami uczyła języka niemieckiego w różnych renomowanych szkołach średnich we Frankfurcie i Darmstadcie. Yvonne opracowała kilka programów edukacyjnych na temat międzykulturowego uczenia się i komunikacji - w ramach jednego z nich wzięła udział w unijnym projekcie mającym na celu integrację zagranicznych nastolatków z niemieckim rynkiem pracy. Yvonne jest instruktorką języka niemieckiego w BISG od 2016 roku. W tym czasie współpracowała z konsulem niemieckim i Instytutem Goethego.

Alberto.jpg

ALBERTO BUSTOS RODRIGUEZ

JĘZYK HISZPAŃSKI

Alberto Bustos urodził się w pięknym mieście La Coruña w północno-zachodniej Hiszpanii. Studiował fotografię artystyczną i projektowanie w Szkole Sztuki Pabla Picassa w La Coruni. Ukończył także nauczanie w szkole podstawowej ze specjalizacją muzyka na Uniwersytecie Santiago de Compostela. Następnie przyjechał do Gdańska w ramach programu Erasmus, gdzie przez rok studiował na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 2011 r. Alberto wziął udział w EVS (European Volunteer Service) w Warnie w Bułgarii. Przez rok pracował tam w sierocińcu, jak i brał udział w prezentacjach dotyczących wolontariatu w szkołach średnich. Uczestniczył także w ekologicznych festiwalach odbywających się w Warnie i bułgarskich górach. W 2012 roku Alberto wrócił do Gdańska, aby jako wolontariusz wziąć udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. do czerwca 2018 r. uczył w Akademii Hiszpańskiej. Od tego czasu jest także nauczycielem języka hiszpańskiego w Ateneum Szkoła Wyższa na Wydziale Filologicznym. Uwielbia podróżować, chodzić na koncerty i letnie festiwale, szczególnie rockowe.

Paulina_Bobrowicz-Tempinska.jpg

paulina bobrowicz - tempińska

JĘZYK FRANCUSKI

Paulina siedem lat swojego dzieciństwa spędziła w Demokratycznej Republice Konga w Afryce. Tam nauczyła się języka francuskiego, jako że ówczesny jeszcze Zair był wtedy kolonią belgijską. Jako dorosła kobieta, ukończyła Romanistykę na Uniwersytecie Gdańskim (ze specjalizacją Nauka języka francuskiego jako języka obcego) i otrzymała uprawnienia tłumacza przysięgłego. Paulina uczy francuskiego od 15 lat i ma nadzieję robić to tak długo, jak tylko będzie mogła. Jest moją ośmioletniego Pawła, który uwielbia pływać, czytać oraz grać w piłkę i koszykówkę.

Grażyna_Borowska.jpg

GRAŻYNA BOROWSKA

JĘZYK POLSKI

Grażyna Borowska jest nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem. Skończyła licencjat na kierunku nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie w Białymstoku na wydziale pedagogiki i psychologii, specjalność edukacja wczesnoszkolna. Praca z dziećmi to jej pasja. Drugą z nich jest turystyka. Podczas wakacji zajmuje się prowadzeniem kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Jest babcią Oliwii, wspaniałej łyżwiarki figurowej.


Paweł_Kaczanowski.jpg

PAWEŁ KACZANOWSKI

GRA W SZACHY

Paweł jest nauczycielem szachów. Swoją szachową karierę zaczął w wieku 6 lat i od tamtego momentu było to jego główne zajęcie. 5 razy zdobywał mistrzostwo Gdańska ze swoją szkołą w drużynowych rozgrywkach młodzieżowych, raz zdobył też indywidualne trzecie miejsce w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Gdańska. Po dziś dzień pozostaje aktywnym graczem starającym się zdobyć kategorię mistrza karjowego. Poza szachami Paweł grał w koszykówkę w liceum, a także w futbol amerykański w trakcie studiów, obecnie siłownia została miejscem gdzie próbuje utrzymać formę sportową. 


___.jpg

ALICJA ZAKRZEWSKA

RELIGIA

Vongai_Chidyandunge.jpg

VONGAI CHIDYANDUNGE

BIBLIOTEKARKA

Vongai pochodzi z Zimbabwe, zaś w Polsce mieszka od 10 lat. Studiowała przedsiębiorczość w biznesie. Jest dumną mamą trójki dzieci. Wszystkie rozpoczęły naukę w BISG w 2016 roku. Vongai lubi gotować oraz podróżować.


Tatenda.jpg

TATENDA JECHE

BIBLIOTEKARKA

Tatenda kocha czytać, zwłaszcza prozę i poezję. Niedawno przyjechała do Polski. Docenia bogatą różnorodność kultur w otaczającej ją społeczności. Tatenda ma duże doświadczenie w administracji. Pracowała na tym stanowisku przez ponad 8 lat. Najpierw w Old Mutual, a następnie w Nyaradzo Life Inessurance. Sprawiało jej to ogromną przyjemność. Tatenda kończy kończy zdobywać kwalifikacje w zakresie zarządzania i nauk ekonomicznych w ramach UNISA.