NAUCZYciele: przedszkole

 
___.jpg

JOANNA ZIKAU

WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY YOUNGER

Joanna urodziła się w Gdańsku, gdzie dorastała i ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim z tytułem magistra pedagogiki ze specjalizacją wczesna edukacja i nauczanie języka angielskiego. Dwa dni po ukończeniu szkoły poleciała samolotem do Londynu, gdzie spędziła ostatnie 14 lat. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy z dziećmi w prywatnych żłobkach. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w renomowanym przedszkolu w południowym Londynie: Gwendolen House. Po urodzeniu córki postanowiła zostać nauczycielką zastępczą i zaczęła swoją przygodę ze szkołami publicznymi. W 2013 r. rozpoczęła pracę w Argyle Primary School w Kings Cross, gdzie uczyła grupy Nursery i Reception. Jest zafascynowana kreatywnym schematem pisania „Talk 4 Writing”, który został stworzony przez Pie Corbetta i który został z powodzeniem osadzony zarówno w żłobku, jak i nauce grup Reception. Nie może się doczekać powrotu do rodzinnego miasta, choć wie, że Londyn zawsze będzie miał szczególne miejsce w jej sercu.

___.jpg

firuza aghazada

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY YOUNGER

Firuza ukończyła Baku Engineering University w Azerbejdżanie. Studiowała edukację chemiczną w języku angielskim. Po pracy w laboratorium zdała sobie sprawę, że absolutnie musi zrobić coś związanego z dziećmi i angielskim. Doskonale dogaduje się z dziećmi, zwłaszcza młodszymi. Przez pewien czas pracowała jako nauczycielka języka angielskiego w American Academy w Azerbejdżanie. Ma 6 punktów IELTS oraz międzynarodowy certyfikat języka tureckiego. Przyjechała do Polski ze swoim mężem i cieszy się, że jest tutaj i jest zadowolona z pracy w BISG. Pragnie poznać nową kulturę, nowe jedzenie i poznać nowych ludzi. W wolnym czasie Firuza uwielbia czytać, pływać i chodzić na spacery.

Szapiel.jpg

KAROLINA KOWALSKA

WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY OLDER

Karolina ukończyła edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Od małego fascynowała ją kultura brytyjska. Szybko też zakochała się w wyspiarskim akcencie. Już wtedy wiedziała, że jej przyszłość będzie w jakiś sposób związana z tym językiem. Uwielbia oglądać filmy dokumentalne, w szczególności kryminalne - to jej największe hobby. W wolnym czasie kocha jeździć na rowerze i piec różne słodkości. Jej życiowe motto brzmi: zawsze bądź dobrym i uczynnym człowiekiem.

 

Aleksandra+Konieczny2.jpg

ALEKSANDRA KONIECZNY

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY OLDER

Aleksandra ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie pedagogiki specjalnej oraz studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiada dyplom Polskiego Stowarzyszenia Montessori z pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego. Od 2008 roku jest nauczycielem przedszkolnym. W swojej pracy uwielbia poznawać i wychodzić naprzeciw potrzebom, zainteresowaniom i talentom dzieci. W chwili obecnej rozciąga swoje doświadczenie w pracy metodą Marii Montessori poza klasę montessoriańską. W wolnym czasie pracuje jako trener w Polskim Instytucie Montessori, zgłębia zagadnienia zespołu Aspergera i cukrzycy. Tworzy również torby na maszynie do szycia.

Damrath.jpg

MARIA DAMRATH

WYCHOWAWCZYNI GRUPY RECEPTION MM

Maria Damrath jest absolwentką Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych  oraz magisterskich studiów uzupełniających na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas swojej wieloletniej przygody z edukacją pracowała jako nauczyciel i wychowawca w szkole podstawowej oraz lektor języka angielskiego w gdańskich szkołach językowych. Ciągła chęć rozwoju oraz fascynacja kulturą i zwyczajami Wielkiej Brytanii przywiodły ją na Wyspy, gdzie przez kilka lat kontynuowała pracę w brytyjskiej szkole, by nadal rozwijać się zawodowo i zdobywać nowe doświadczenia. Codzienna styczność z anglojęzyczną literaturą dziecięcą rozbudziła kolejną pasję i przyczyniła się do powstania bloga Let’s read in English, na którym prezentuje bardziej i mniej znane książeczki dla młodszych i starszych czytelników. 

___.jpg

MAGDALENA JAROSZ

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY RECEPTION MM

Magdalena uzyskała stopień edukacji wczesnoszkolnej z językiem angielskim. Uwielbia poznawać nowe kultury i języki, obecnie włoski i duński. Lubi podróżować, grać na gitarze, sztukę i uprawiać różne sporty po pracy. Uważa, że mniej znaczy więcej.

Sobieszek.jpg

Anna Sobieszek

WYCHOWAWCZYNI GRUPY RECEPTION AD

Anna jest asystentką nauczycielki w grupie Maluszków JA. Ukończyła licencjat z Pedagogiki Wczesnoszkolnej w Języku Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim.Na tym samym kierunku rozpoczęła studia magisterskie. Dotychczas, praktykę nauczycielską Ania zdobywała ucząc języka angielskiego w szkołach językowych. Jest optymistką, która uwielbia pracę z dziećmi. W wolnym czasie słucha muzyki, ogląda seriale oraz gotuje.

___.jpg

DOMINIKA KAROLAK

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY RECEPTION AD

Klaudia_Nieroda.jpg

klaudia nieroda

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 KA

Język angielski od zawsze był ważny w życiu Klaudii. Studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Filologia angielska pozwalają jej na pogłębienie zamiłowania do tego języka. Praca w BISG pozwala jej również  na realizację kolejnej pasji, jaką jest opieka nad dziećmi. Najwięcej radości przynosi jej oglądanie ich postępów. W wolnym czasie lubi oglądać stare filmy, czytać literaturę amerykańską i brytyjską oraz gotować.

Maslowska.jpg

ANNA MASŁOWSKA

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 KA

Urodziła się w uroczym miasteczku w północno-wschodniej Polsce, gdzie odkryła tajemniczy i fascynujący świat książek. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z tytułem magistra filologii polskiej. Następnie wyruszyła w podróż, aby odkrywać świat. Ostatecznie odkryła, że chce zostać nauczycielem języka angielskiego. Dlatego ukończyła studia podyplomowe ESL na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako asystentka oraz nauczycielka języka polskiego i angielskiego w szkołach międzynarodowych, polskich i językowych. Czytanie wciąż jest jej największą pasją, ale Anna uwielbia też tańczyć i podróżować, tak często jak tylko może.

Maja_Kowalewska.jpg

maja kowalewska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 MI

Maja dołączyła do zespołu w 2016 rok. Przed rozpoczęciem pracy w BISG pracowała jako nauczycielka przedszkola oraz nauczycielka angielskiego. Skończyłam studia z zakresu wczesnej edukacji z językiem angielskim oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim, jak również studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Zarządzania, na kierunku fizjoterapia. Pasjonuje ją medytacja chrześcijańska oraz różnorakie formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Izabela.jpg

IZABELA BŁASZKIEWICZ

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 MI

Izabela urodziła się w Trójmieście, gdzie dorastała i ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie pedagogiki wczesnej edukacji z językiem angielskim. Obecnie, zaczyna studia magisterkie na GWSH na tym samym kierunku. Izabela pracuje w BISG od 2018 roku, swoją karierę w naszej szkole zaczynała jako opiekunka świetlicy. W tym roku będzie asystentem w klasie 0. Izabela wolny czas lubi spędzać ze znajomymi, jak również oglądać seriale i słuchać muzyki.

Robert_Hoare.jpg

ROBERT HOARE

WYCHOWAWCA KLASY 1 RA

Robert urodził się w Lambeth, południowej dzielnicy Londynu. W latach 80-tych przeprowadził się wraz z rodziną na południowy zachód Anglii. Studiował nauczanie podstawowe w Rolle College w Exmouth i w 1994 roku uzyskał dyplom nauczyciela Uniwersytetu Plymouth. Pracował w kilku różnych szkołach podstawowych, zarówno w Londynie jak i w hrabstwie Devon, poczynając od dużych szkół po małe szkoły podstawowe. Uczył wszystkie grupy wiekowe od klasy pierwszej do siódmej. Ostatnie dwanaście lat w szkole podstawowej przepracował w szkole katolickiej we wschodniej części Devonu, gdzie był odpowiedzialny za nauki ścisłe i przyrodnicze, muzykę i religię. Robert posiada Certyfikat Zarządzania Edukacją w Szkołach Katolickich z St. Mary’s College w Twickenham w Londynie. Ostatni rok pracował z grupą młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną. Robert mieszka w Gdańsku z żoną Julią i trójką dzieci. Lubi grać w badmintona, jeździć na rowerze i biegać. Uwielbia czytanie i muzykę, jego ulubionym autorem jest Graham Green. Robert gra na pianinie i na trąbce.

___.jpg

AGNIESZKA GARDZIOŁA - NOWICKA

ASYSTENTKA WYCHOWAWCY KLASY 1 RA

Lucyna_Draczynska.jpg

lucyna draczyńskA

WYCHOWAWCZYNI KLASY 1

Lucyna Draczyńska jest nauczycielką w grupie Starszaki. Wcześniej zdobywała doświadczenie jako nauczyciel języka angielskiego na Uniwersytecie SWPS, w przedszkolu i szkołach językowych. Ukończyła studia magiesterskie na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek: Wczesna Edukacja i Nauczanie Języka Angielskiego. W kolejnych latach ukończyła studia podyplomowe z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, Logopedii oraz Terapii Pedagogicznej. Zdobyła również doświadczenie jako autor multimedialnych programów edukacyjnych dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Uwielbia sprawiać, by dzieci świetnie się bawiły zdobywając wiedzę i obserwować je, gdy odkrywają, jak fascynujący jest świat. W czasie wolnym lubi grać w gry planszowe, podróżować i jeździć na rowerze.

Knopik.jpg

natalia knopik

WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 NK

Natalia Knopik pracuje w British International School od 2011 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach wczesna edukacja z językiem angielskim, pedagogika edukacji wczesnoszkolnej oraz studiów podyplomowych zarządzanie oświatą na WSZ. Ukończyła liczne kursy doskonalenia zawodowego, m.in. z zakresu metody Jolly Phonics, nauczania uczniów z dysleksją, oceniania kształtującego i wielu innych. Natalia mieszkała przez jakiś czas w Belfaście w Irlandii Północnej. Przed dołączeniem do BISG pracowała kilka lat jako nauczyciel języka angielskiego. Nauczała różne grupy wiekowe, od przedszkolnych do klas 1-3. Szczególnie upodobała sobie nauczanie w klasie 2. W swojej pracy z dziećmi stara się wdrażać metodę projektową, dzięki czemu dzieci mogą rozwijać się poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju formach aktywności takich jak eksperymenty, gotowania, robienie makiet i innych ciekawych rzeczy z „niczego”. Wolny czas spędza z mężem i synkiem. Natalia uwielbia podróże, zwłaszcza do Hiszpanii.

Karolina_Kryszewska.jpg

Karolina Kryszewska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 NK

Karolina w 2010 roku założyła i prowadziła gromadę zuchową dla dzieci w wieku 6-9 lat. W 2016 roku uzyskała tytuł licencjata pedagogiki wczesnej edukacji z językiem angielskim na Uniwersytet Gdańskim i obecnie zaczyna studia magisterskie. Podczas III roku studiów pracowała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu, a następnie jako nauczycielka angielskiego w dwóch przedszkolach oraz w Szkole Językowej Go Global, gdzie uczyła klasy 0 oraz 2. Ma też spore doświadczenie jako wychowawca kolonijny w najmłodszych grupach wiekowych. Uwielbia zabawę z dziećmi, jazdę na rowerze i rolkach, wyjazdy na obozy i grę na gitarze.

Ania_Swietlinski.jpg

anna świetlińska

MUZYKA | BIBLIOTEKA

Anna Świetlińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku ze specjalnością nauczanie i instrumenty perkusyjne. Uczęszczała także do szkół muzycznych I i II stopnia oraz do Konserwatorium Muzycznego w Brest we Francji. Anna gra na wielu instrumentach perkusyjnych - marimbie, timpani czy perkusji. Występowała na żywo z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Gra także na pianinie, skrzypcach i flecie prostym. Jej miłość do podróżowania zaprowadziła ją do wielu krajów, w których mieszkała. 3 lata spędziła w Anglii, a ponad 10 lat w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła szkołę medyczną specjalizując się w analizie laboratoryjnej oraz jej ulubionym przedmiocie - puszczaniu krwi. Anna ma czterech synów, z których wszyscy uczęszczali do BISG odkąd przeprowadzili się do Polski w 2012 r. Największą pasją Anny są konie. Swój wolny czas często spędza w siodle.

Paulina_Bobrowicz-Tempinska.jpg

paulina bobrowicz - tempińska

JĘZYK FRANCUSKI

Paulina siedem lat swojego dzieciństwa spędziła w Demokratycznej Republice Konga w Afryce. Tam nauczyła się języka francuskiego, jako że ówczesny jeszcze Zair był wtedy kolonią belgijską. Jako dorosła kobieta, ukończyła Romanistykę na Uniwersytecie Gdańskim (ze specjalizacją Nauka języka francuskiego jako języka obcego) i otrzymała uprawnienia tłumacza przysięgłego. Paulina uczy francuskiego od 15 lat i ma nadzieję robić to tak długo, jak tylko będzie mogła. Jest moją ośmioletniego Pawła, który uwielbia pływać, czytać oraz grać w piłkę i koszykówkę.

___.jpg

MARTA FOLTYN

JĘZYK NIEMIECKI

Marta ukończyła germanistykę (specjalizację nauczycielską) na Uniwersytecie Gdańskim w 2007 roku. Od tego czasu zdobywała doświadczenie w zawodzie zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Obecnie uczy głównie najmłodsze dzieci. Marta ma męża i dwoje dzieci, z którymi lubi pływać, żeglować i jeździć na nartach. Lubi jeździć na rowerze po mieście i spędzać czas w ogrodzie.

Anna_Piotrowicz.jpg

ANNA PIOTROWICZ

PSYCHOLOŻKA

Anna rozpoczęła pracę w BISG w 2011 roku. Najpierw uczyła przyrody. Na wydziale biologii Uniwersytetu Gdańskiego uzyskała tytuł magistra z ekofizjonomii zwierzęcej. Od 2017 roku jest szkolnym psychologiem. Psychologię ukończyła również na Uniwersytecie Gdańskim otrzymując tytuł magistra z psychologii klinicznej. Anna jest także terapeutą rodzinnym z ukończonym programe Kids Skill, skierowanym głównie do dzieci. Jej największymi pasjami są p[dróże i czytanie książek, tak więc postanowiła spełnić swoje marzenie i wraz z najlepszą przyjaciółką załóżyły malutki „Bookarnik“, który udostępnia terapeutyczne książki dla dzieci.

___.jpg

ALICJA ZAKRZEWSKA

RELIGIA

Alicja pochodzi z Podlasia, a w Gdańsku mieszka już od 15 lat. Ukończyła Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach pracowała głównie w organizacjach pozarządowych, gdyż lubi łączyć pracę z pomaganiem innym. W międzyczasie, z powodu zainteresowania kwestiami wiary i duchowości, ukończyła studia teologiczne w Gdyni. Od zawsze również kochała dzieci, dlatego 2 lata temu postanowiła zmienić kierunek zawodowy i zostać nauczycielką religii. W tym celu ukończyła także studia pedagogiczne w Gdańsku. W BISG Alicja pracuje od 2018 roku. Lubi aktywnie spędzać czas, zwłaszcza jeździć na rowerze i pływać, a także spotykać się ze znajomymi oraz czytać książki.

___.jpg

AGNIESZKA ROZWADOWSKA

LOGOPEDA

Agnieszka Rozwadowska jest logopedą w British International School Gdańsk. Ukończyła studia logopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również studentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas terapii logopedycznej dziecko oraz jego samopoczucie są dla niej priorytetem. Praca z dziećmi daje jej wiele satysfakcji i pozwala jej na nowo odkrywać dziecięcy świat. W wolnych chwilach ogląda Netflix i gotuje wegetariańskie jedzenie.

Melissa.jpg

melissa balicki

Melissa urodziła się i wychowała w St. Paul w Minnesocie, USA. W szkole podstawowej i średniej lubiła się uczyć i uprawiać różne sporty – szczególnie biegi przełajowe i biegi narciarskie. Melissa ukończyła wydział nauczania początkowego na Uniwersytecie River Falls w Wisconsin. Melissa była od zawsze pasjonatką nauczania i uwielbia pracować z dziećmi. Melissa pracowała w wielu żłobkach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych. Przez ostatnich dziewięć lat mieszkała i uczyła w szkołach międzynarodowych w Chinach – w Pekinie i Szanghaju. Melissa lubi podróżować i odkrywać nowe miejsca. Odwiedziła Australię, Europę i wiele miejsc w Azji. Podczas swoich podróży Melissa uwielbia spotykać ludzi i uczyć się o ich zwyczajach i kulturze. W Szanghaju Melissa spotkała swojego partnera z Polski, za którego wyszła za mąż. Ich syn Oliver urodził się również w Szanghaju. Jego chińskie imię to “Xiao Bai Long” co znaczy “mały biały smok”. Melissa lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a w wolnym czasie uprawiać sport.

Ada_Wielgosz.jpg

Adriana Wielgosz

Adriana ukończyła Edukację wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim. Przed BISG była nauczycielką klasy 3 oraz pracowała z dziećmi o specjalnych potrzebach. To doświadczenie pozwoliło spojrzeć jej na pracę z dziećmi w zupełnie nowy sposób. Od kiedy miała 16 lat, zajmowała się, jako niania, dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Doświadczenia nabrała również odbywając praktyki studenckie w publicznych, jak i niepublicznych przedszkolach, czy też podstawowej szkole zintegrowanej. Oprócz opieki nad dziećmi, prowadziła w tych placówkach zajęcia z angielskiego, jak i lekcje ogólne. Adriany drugą pracą oraz pasją jest makijaż. Można powiedzieć, iż kreatywność jest jej mocną stroną. Niedawno Adriana rozpoczęła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, po których zostanie licencjonowanym nauczycielem dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.