NAUCZYciele: przedszkole

 
Dorota_Jaros.jpg

Dorota jaros

KOORDYNATORKA PRZEDSZKOLA | WYCHOWAWCZYNI STARSZAKÓW DK

Dorota Jaros jest nauczycielem grupy Starszaki. Wcześniej pracowała jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolach i szkołach językowych na terenie Trójmiasta. Od zawsze pragnęła pracować z najmłodszymi,  gdyż są oni zawsze chętni do nauki i ciekawi świata. Posiada pasję do nauczania małych dzieci i budowania ich wyobraźni, co ma odzwierciedlenie w nauce. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji, zwłaszcza że każdy dzień z nimi jest inny i zaskakujący.  Dorota Jaros ukończyła Uniwersytet Gdański z tytułem magistra Filologii angielskiej, a jako dopełnienie swoich kwalifikacji – studia podyplomowe w zakresie Edukacji wczesnoszkolnej i Przedszkolnej.

Jagoda_Chytkowska.jpg

jagoda chytkowska

WYCHOWAWCZYNI GRUPY MALUSZKI JA

Jagoda Chytkowska jest nauczycielką grupy Maluszki JA w British International School Gdańsk. Po ukończeniu liceum, wyjechała do Londynu, gdzie pracowała jako opiekun w domu opieki dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną . Pracując, równocześnie ukończyła drugi stopień kwalifikacji zawodowych dotyczących zdrowia i opieki socjalnej. Następnie wróciła do Gdańska , gdzie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego ukończyła Edukację niepełnosprawnych intelektualnie oraz studia podyplomowe z zakresu Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Obecnie już czwarty rok pracuje w BISG. Wcześniej, dwa lata asystowała nauczycielom w naszej szkole. Jagoda jest miłośnikiem zwierząt. W swoim wolnym czasie lubi spacery ze swoim psem, czytanie książek i jeżdżenie na nartach.

Ania_Sobieszek.jpg

Anna Sobieszek

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY MALUSZKI JA

Anna jest asystentką nauczycielki w grupie Maluszków JA. Ukończyła licencjat z Pedagogiki Wczesnoszkolnej w Języku Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim.Na tym samym kierunku rozpoczęła studia magisterskie. Dotychczas, praktykę nauczycielską Ania zdobywała ucząc języka angielskiego w szkołach językowych. Jest optymistk, która uwielbia pracę z dziećmi. W wolnym czasie słucha muzyki, ogląda seriale oraz gotuje.

Klaudia_Nieroda.jpg

klaudia nieroda

WYCHOWAWCZYNI GRUPY MALUSZKI KI

Język angielski od zawsze był ważny w życiu Klaudii. Studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Filologia angielska pozwalają jej na pogłębienie zamiłowania do tego języka. Praca w BISG pozwala jej również  na realizację kolejnej pasji, jaką jest opieka nad dziećmi. Najwięcej radości przynosi jej oglądanie ich postępów. W wolnym czasie lubi oglądać stare filmy, czytać literaturę amerykańską i brytyjską oraz gotować.

Ilaria_Giuffrida.jpg

ilaria giuffrida

WYCHOWAWCZYNI GRUPY MALUSZKI KI

Illaria pochodzi z Włoch, ma męża i dwójkę dzieci. Ukończyła Zawodową edukację zbiorową, by zaraz potem pracować przez jakiś czas w liceum z młodzieżą o specjalnych potrzebach.. Przez 6 lat, aż do zeszłego roku, Ilaria pracowała w przedszkolu z dziećmi w wieku 0-3. Uwielbia pisać oraz wymyślać książki i baśnie dla dzieci, jak również gry, aby pomóc im rozwijać ich wyobraźnię. Jej gry wpływają także na zdolności motoryczne dzieci. Uwielbia czas spędzony z dziećmi i obserwować ich rozwój.

Kasia_Bąk.jpg

katarzyna bąk

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY STARSZAKI DK

Katarzyna Bąk jest asystentką grupy Starszaki. Jest na trzecim roku studiów licencjackich na kierunku Wczesna edukacja z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim, a za rok planuje kontynuować naukę na studiach magisterskich. Do tej pory Kasia zdobyła doświadczenie ucząc najmłodszych języka angielskiego w szkole językowej oraz jako wolontariuszka, prowadząc zajęcia z dziećmi z Płodowym Zespołem Alkoholowym. Ostatnich kilka wakacji spędziła pracując w Anglii, co pozwoliło jej doświadczyć żywego, codziennego języka. W wolnym czasie lubi podróżować, jeździć na rolkach i piec.

Lucyna_Draczynska.jpg

lucyna draczyńska

WYCHOWAWCZYNI GRUPY STARSZAKI LD

Lucyna Draczyńska jest nauczycielką w grupie Starszaki. To jest jej pierwszy rok w BISG. Wcześniej zdobywała doświadczenie jako nauczyciel języka angielskiego na Uniwersytecie SWPS, w przedszkolu i szkołach językowych. Ukończyła studia magiesterskie na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek: Wczesna Edukacja i Nauczanie Języka Angielskiego. W kolejnych latach ukończyła studia podyplomowe z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, Logopedii oraz Terapii Pedagogicznej. Zdobyła również doświadczenie jako autor multimedialnych programów edukacyjnych dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Uwielbia sprawiać, by dzieci świetnie się bawiły zdobywając wiedzę i obserwować je, gdy odkrywają, jak fascynujący jest świat. W czasie wolnym lubi grać w gry planszowe, podróżować i jeździć na rowerze.

Dominika_Karolak.jpg

Dominika Karolak

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY STARSZAKI LD

Dominika Karolak jest asystentką w grupie Starszaki LD. Ukończyła studia licencjackie z Wczesnej Edukacji z Językiem Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. W BISG pracuje od marca 2017, poprzednio jako nauczyciel świetlicy. Dominika lubi poznawać nowe języki, a obecnie uczy się japońskiego. W wolnym czasie uwielbia grać w gry planszowe, piec smakołyki najbliższym i jeździć na rowerze. 

 

Anna_Bukowska.jpg

anna bukowska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 AK

Anna dołączyła do zespołu BISG w 2017 roku. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim w 2012, przeprowadziła się do Londynu, gdzie spędziła pięć lat. W tym czasie Anna nauczała języka angielskiego w szkołach językowych oraz pracowała jako asystentka nauczyciela w szkole podstawowej. Anna posiada doświadczenie rownież w pracy jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Polsce. Anna uwielbia dobrą lekturę, podróże oraz eksperymenty kulinarne.

Karolina_Kryszewska.jpg

Karolina Kryszewska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 AK

Karolina jest asystentką nauczyciela w klasie 0 od 2017 roku. W 2010 roku założyła i prowadziła gromadę zuchową dla dzieci w wieku 6-9 lat. W 2016 roku uzyskała tytuł licencjata pedagogiki wczesnej edukacji z językiem angielskim na Uniwersytet Gdańskim i obecnie zaczyna studia magisterskie. Podczas III roku studiów pracowała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu, a następnie jako nauczycielka angielskiego w dwóch przedszkolach oraz w Szkole Językowej Go Global, gdzie uczyła klasy 0 oraz 2. Ma też spore doświadczenie jako wychowawca kolonijny w najmłodszych grupach wiekowych. Uwielbia zabawę z dziećmi, jazdę na rowerze i rolkach, wyjazdy na obozy i grę na gitarze.

Klaudia_Zielinska.jpg

Klaudia Zwalińska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 KE

Klaudia Zwalińska jest nauczycielką klasy 0 KE w British International School Gdańsk. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Wczesna edukacja z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie, kończy studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Klaudia pracuje w British International School od października 2013 roku, wcześniej jako nauczyciel w świetlicy, a następnie jako asystentka nauczyciela. Klaudia kocha ludzi i otaczający ją świat. Jest zawsze pomocna i przyjazna.

Ewelina_Stnczykowska.jpg

ewelina stańczykowska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 KE

Ewelina pracuje w BISG od października 2012, zaczynając jako nauczyciel świetlicy. Następnie została asystentką w klasie 1, później zaś z starszą grupą przedszkolną jako asystentka nauczycielki. Ewelina posiada tytuł licencjata Pedagogiki ukończonej na Akademii Marynarki Wojennej, oraz magistra Pedagogiki resocjalizacyjnej ukończonej na Uniwersytecie Gdańskim. Ewelina jest roztańczona i rozśpiewana w każdej możliwej chwili. Jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do otaczającego ją świata. Lubi czytać książki i spędzać czas ze zwierzętami. Jej motto brzmi : Pracuj ciężko i bądź miły dla ludzi.

Maja_Kowalewska.jpg

maja kowalewska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 MA

Maja dołączyła do zespołu w 2016 rok. Przed rozpoczęciem pracy w BISG pracowała jako nauczycielka przedszkola oraz nauczycielka angielskiego. Skończyłam studia z zakresu wczesnej edukacji z językiem angielskim oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim, jak również studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Zarządzania, na kierunku fizjoterapia. Pasjonuje ją medytacja chrześcijańska oraz różnorakie formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ada_Wielgosz.jpg

Adriana Wielgosz

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 MA, NAUCZYCIELKA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Adriana ukończyła Edukację wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim. Przed BISG była nauczycielką klasy 3 oraz pracowała z dziećmi o specjalnych potrzebach. To doświadczenie pozwoliło spojrzeć jej na pracę z dziećmi w zupełnie nowy sposób. Od kiedy miała 16 lat, zajmowała się, jako niania, dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Doświadczenia nabrała również odbywając praktyki studenckie w publicznych, jak i niepublicznych przedszkolach, czy też podstawowej szkole zintegrowanej. Oprócz opieki nad dziećmi, prowadziła w tych placówkach zajęcia z angielskiego, jak i lekcje ogólne. Adriany drugą pracą oraz pasją jest makijaż. Można powiedzieć, iż kreatywność jest jej mocną stroną. Niedawno Adriana rozpoczęła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, po których zostanie licencjonowanym nauczycielem dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ania_Swietlinski.jpg

anna świetlińska

NAUCZYCIELKA MUZYKI | BIBLIOTEKARKA

Anna Świetlińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku ze specjalnością nauczanie i instrumenty perkusyjne. Uczęszczała także do szkół muzycznych I i II stopnia oraz do Konserwatorium Muzycznego w Brest we Francji. Anna gra na wielu instrumentach perkusyjnych - marimbie, timpani czy perkusji. Występowała na żywo z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Gra także na pianinie, skrzypcach i flecie prostym. Jej miłość do podróżowania zaprowadziła ją do wielu krajów, w których mieszkała. 3 lata spędziła w Anglii, a ponad 10 lat w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła szkołę medyczną specjalizując się w analizie laboratoryjnej oraz jej ulubionym przedmiocie - puszczaniu krwi. Anna ma czterech synów, z których wszyscy uczęszczali do BISG odkąd przeprowadzili się do Polski w 2012 r. Największą pasją Anny są konie. Swój wolny czas często spędza w siodle.

Olga_Ciołek.jpg

olga ciołek

CLASS 4 KO TEACHING ASSISTANT | PHYSICAL EDUCATION TEACHER

Olga ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Wychowanie fizyczne, turystyka sportowa i rekreacja. Wcześniej studiowała również Sport na duńskiej Gerlev Academy. W trakcie pobytu w USA, pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego w klubie "Boys and Girls". Przez 10 lat brała udział w zawodach judo.

Ewa_Raduszkiewicz.jpg

ewa raduszkiewicz

NAUCZYCIELKA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Ewa mieszka w Gdańsku razem z mężem i córeczkami. W 2004 roku ukończyła Biotechnologię na Politechnice Gdańskiej. Język hiszpański towarzyszy jej od lat młodzieńczych. Uczestniczyła w kursach hiszpańskiego w Salamance i Alicante i zakochała się w tym kraju. Od 2005 roku związana z branżą spożywczą w międzynarodowej firmie, gdzie miała możliwość współpracy z kolegami z Hiszpanii. Ukończyła również studia nauczycielskie, co pozwala jej przekazywać wiedzę, którą zdobyła. Poza wspieraniem córek w poznawaniu świata znajduje odrobinę czasu na swoje pasje: powieści historyczne hiszpańskich autorów oraz tę nową - dekorowanie tortów.

Paulina_Bobrowicz-Tempinska.jpg

paulina bobrowicz - tempińska

NAUCZYCIELKA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Paulina siedem lat swojego dzieciństwa spędziła w Demokratycznej Republice Konga w Afryce. Tam nauczyła się języka francuskiego, jako że ówczesny jeszcze Zair był wtedy kolonią belgijską. Jako dorosła kobieta, ukończyła Romanistykę na Uniwersytecie Gdańskim (ze specjalizacją Nauka języka francuskiego jako języka obcego) i otrzymała uprawnienia tłumacza przysięgłego. Paulina uczy francuskiego od 15 lat i ma nadzieję robić to tak długo, jak tylko będzie mogła. Jest moją ośmioletniego Pawła, który uwielbia pływać, czytać oraz grać w piłkę i koszykówkę.

Kasia_Skorb.jpg

KATARZYNA SKORB

NAUCZYCIELKA JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Katarzyna Skorb ukończyła studia magisterskie na kierunku Filologia rosyjska na Uniwersytecie Gdańskim. Interesuje się polskim i rosyjskim folklorem oraz baśniowością. Bardzo lubi muzykę, przyrodę oraz etniczne instrumenty. Podczas studiów często spędzała czas w Edynburgu, gdzie zdobywała cenne doświadczenia i umiejętności.

Kasia_Baraniak.jpg

KATARZYNA BARANIAK

NAUCZYCIELKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO JAKO JĘZYKA OBCEGO | LOGOPEDA

 

Joanna_Kozik.jpg

joanna kozik

LOGOPEDA

Joanna urodziła się w małym mieście Więcbork. Do Gdańska przeprowadziła się w 2008 roku, aby studiować Logopedię na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła ją w 2013 roku. W swojej karierze pracowała z dziećmi ze wszystkich grup wiekowych. Joanna pracuje również w szkole dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Obecnie mieszka pod Gdańskiem. W wolnym czasie lubi czytać, słuchać muzyki, pracować w ogrodzie oraz chodzić po górach.