NAUCZYciele: przedszkole

 
Melissa.jpg

melissa balicki

WYCHOWAWCZYNI NURSERY YOUNGER

Melissa urodziła się i wychowała w St. Paul w Minnesocie, USA. W szkole podstawowej i średniej lubiła się uczyć i uprawiać różne sporty – szczególnie biegi przełajowe i biegi narciarskie. Melissa ukończyła wydział nauczania początkowego na Uniwersytecie River Falls w Wisconsin. Melissa była od zawsze pasjonatką nauczania i uwielbia pracować z dziećmi. Melissa pracowała w wielu żłobkach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych. Przez ostatnich dziewięć lat mieszkała i uczyła w szkołach międzynarodowych w Chinach – w Pekinie i Szanghaju. Melissa lubi podróżować i odkrywać nowe miejsca. Odwiedziła Australię, Europę i wiele miejsc w Azji. Podczas swoich podróży Melissa uwielbia spotykać ludzi i uczyć się o ich zwyczajach i kulturze. W Szanghaju Melissa spotkała swojego partnera z Polski, za którego wyszła za mąż. Ich syn Oliver urodził się również w Szanghaju. Jego chińskie imię to “Xiao Bai Long” co znaczy “mały biały smok”. Melissa lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a w wolnym czasie uprawiać sport.

Damrath.jpg

MARIA DAMRATH

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY YOUNGER

Maria Damrath jest absolwentką Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych  oraz magisterskich studiów uzupełniających na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Gdańskim. Podczas swojej wieloletniej przygody z edukacją pracowała jako nauczyciel i wychowawca w szkole podstawowej oraz lektor języka angielskiego w gdańskich szkołach językowych. Ciągła chęć rozwoju oraz fascynacja kulturą i zwyczajami Wielkiej Brytanii przywiodły ją na Wyspy, gdzie przez kilka lat kontynuowała pracę w brytyjskiej szkole, by nadal rozwijać się zawodowo i zdobywać nowe doświadczenia. Codzienna styczność z anglojęzyczną literaturą dziecięcą rozbudziła kolejną pasję i przyczyniła się do powstania bloga Let’s read in English, na którym prezentuje bardziej i mniej znane książeczki dla młodszych i starszych czytelników. 

Sobieszek.jpg

Anna Sobieszek

WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY OLDER

Anna jest asystentką nauczycielki w grupie Maluszków JA. Ukończyła licencjat z Pedagogiki Wczesnoszkolnej w Języku Angielskim na Uniwersytecie Gdańskim.Na tym samym kierunku rozpoczęła studia magisterskie. Dotychczas, praktykę nauczycielską Ania zdobywała ucząc języka angielskiego w szkołach językowych. Jest optymistką, która uwielbia pracę z dziećmi. W wolnym czasie słucha muzyki, ogląda seriale oraz gotuje.

Bąk.jpg

katarzyna bąk

WYCHOWAWCZYNI GRUPY NURSERY OLDER

Katarzyna Bąk jest asystentką grupy Starszaki. Jest na trzecim roku studiów licencjackich na kierunku Wczesna edukacja z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim, a za rok planuje kontynuować naukę na studiach magisterskich. Do tej pory Kasia zdobyła doświadczenie ucząc najmłodszych języka angielskiego w szkole językowej oraz jako wolontariuszka, prowadząc zajęcia z dziećmi z Płodowym Zespołem Alkoholowym. Ostatnich kilka wakacji spędziła pracując w Anglii, co pozwoliło jej doświadczyć żywego, codziennego języka. W wolnym czasie lubi podróżować, jeździć na rolkach i piec.

Klaudia_Nieroda.jpg

klaudia nieroda

WYCHOWAWCZYNI GRUPY RECEPTION KA

Język angielski od zawsze był ważny w życiu Klaudii. Studia na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Filologia angielska pozwalają jej na pogłębienie zamiłowania do tego języka. Praca w BISG pozwala jej również  na realizację kolejnej pasji, jaką jest opieka nad dziećmi. Najwięcej radości przynosi jej oglądanie ich postępów. W wolnym czasie lubi oglądać stare filmy, czytać literaturę amerykańską i brytyjską oraz gotować.

Maslowska.jpg

ANNA MASŁOWSKA

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI RECEPTION KA

Urodziła się w uroczym miasteczku w północno-wschodniej Polsce, gdzie odkryła tajemniczy i fascynujący świat książek. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z tytułem magistra filologii polskiej. Następnie wyruszyła w podróż, aby odkrywać świat. Ostatecznie odkryła, że chce zostać nauczycielem języka angielskiego. Dlatego ukończyła studia podyplomowe ESL na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako asystentka oraz nauczycielka języka polskiego i angielskiego w szkołach międzynarodowych, polskich i językowych. Czytanie wciąż jest jej największą pasją, ale Anna uwielbia też tańczyć i podróżować, tak często jak tylko może.

Dorota_Jaros.jpg

Dorota jaros

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 DK

Dorota Jaros jest nauczycielem grupy 0 DK. Wcześniej pracowała jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolach i szkołach językowych na terenie Trójmiasta. Od zawsze pragnęła pracować z najmłodszymi,  gdyż są oni zawsze chętni do nauki i ciekawi świata. Posiada pasję do nauczania małych dzieci i budowania ich wyobraźni, co ma odzwierciedlenie w nauce. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji, zwłaszcza że każdy dzień z nimi jest inny i zaskakujący.  Dorota Jaros ukończyła Uniwersytet Gdański z tytułem magistra Filologii angielskiej, a jako dopełnienie swoich kwalifikacji – studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Szapiel.jpg

KAROLINA SZAPIEL

CLASS 0 DK TEACHING ASSISTANT

Karolina ukończyła edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Od małego fascynowała ją kultura brytyjska. Szybko też zakochała się w wyspiarskim akcencie. Już wtedy wiedziała, że jej przyszłość będzie w jakiś sposób związana z tym językiem. Uwielbia oglądać filmy dokumentalne, w szczególności kryminalne - to jej największe hobby. W wolnym czasie kocha jeździć na rowerze i piec różne słodkości. Jej życiowe motto brzmi: zawsze bądź dobrym i uczynnym człowiekiem.

 

Lucyna_Draczynska.jpg

lucyna draczyńskA

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 LD | ZASTĘPCA DYREKTORA PRZEDSZKOLA

Lucyna Draczyńska jest nauczycielką w grupie Starszaki. To jest jej pierwszy rok w BISG. Wcześniej zdobywała doświadczenie jako nauczyciel języka angielskiego na Uniwersytecie SWPS, w przedszkolu i szkołach językowych. Ukończyła studia magiesterskie na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek: Wczesna Edukacja i Nauczanie Języka Angielskiego. W kolejnych latach ukończyła studia podyplomowe z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, Logopedii oraz Terapii Pedagogicznej. Zdobyła również doświadczenie jako autor multimedialnych programów edukacyjnych dla dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Uwielbia sprawiać, by dzieci świetnie się bawiły zdobywając wiedzę i obserwować je, gdy odkrywają, jak fascynujący jest świat. W czasie wolnym lubi grać w gry planszowe, podróżować i jeździć na rowerze.

Boroszko.jpg

dorota boroszko

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 LD

Dorota ukończyła studia na filologii angielskiej (Uniwersytet Gdański) oraz filologii hiszpańskiej (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu). Po studiach przez kilka lat pracowała w szkołach językowych, a później wyjechała do Irlandii, gdzie przez ponad rok podróżowała, a także pracowała jako au pair z dziećmi w wieku 3-5 lat. Po powrocie pracowała w dwujęzycznych oddziałach przedszkolnych.  Praca w BISG umożliwia jej połączenie kilku pasji: pracy z dziećmi, pracy z językiem angielskim, a także pracę w środowisku międzynarodowym. Wolny czas  lubi spędzać na łonie natury, przemierzając świat z aparatem w ręku, a także tańczyć, gotować i piec.

Knopik.jpg

natalia knopik

WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 NM

Natalia Knopik pracuje w British International School od 2011 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach wczesna edukacja z językiem angielskim, pedagogika edukacji wczesnoszkolnej oraz studiów podyplomowych zarządzanie oświatą na WSZ. Ukończyła liczne kursy doskonalenia zawodowego, m.in. z zakresu metody Jolly Phonics, nauczania uczniów z dysleksją, oceniania kształtującego i wielu innych. Natalia mieszkała przez jakiś czas w Belfaście w Irlandii Północnej. Przed dołączeniem do BISG pracowała kilka lat jako nauczyciel języka angielskiego. Nauczała różne grupy wiekowe, od przedszkolnych do klas 1-3. Szczególnie upodobała sobie nauczanie w klasie 2. W swojej pracy z dziećmi stara się wdrażać metodę projektową, dzięki czemu dzieci mogą rozwijać się poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju formach aktywności takich jak eksperymenty, gotowania, robienie makiet i innych ciekawych rzeczy z „niczego”. Wolny czas spędza z mężem i synkiem. Natalia uwielbia podróże, zwłaszcza do Hiszpanii.

___.jpg

ALEKSANDRA KONIECZNY

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 0 NM

Aleksandra ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie pedagogiki specjalnej oraz studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiada dyplom Polskiego Stowarzyszenia Montessori z pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego. Od 2008 roku jest nauczycielem przedszkolnym. W swojej pracy uwielbia poznawać i wychodzić naprzeciw potrzebom, zainteresowaniom i talentom dzieci. W chwili obecnej rozciąga swoje doświadczenie w pracy metodą Marii Montessori poza klasę montessoriańską. W wolnym czasie pracuje jako trener w Polskim Instytucie Montessori, zgłębia zagadnienia zespołu Aspergera i cukrzycy. Tworzy również torby na maszynie do szycia.

Anna_Bukowska.jpg

anna bukowska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 AK

Anna dołączyła do zespołu BISG w 2017 roku. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim w 2012, przeprowadziła się do Londynu, gdzie spędziła pięć lat. W tym czasie Anna nauczała języka angielskiego w szkołach językowych oraz pracowała jako asystentka nauczyciela w szkole podstawowej. Anna posiada doświadczenie rownież w pracy jako nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej oraz w gimnazjum w Polsce. Anna uwielbia dobrą lekturę, podróże oraz eksperymenty kulinarne.

Karolina_Kryszewska.jpg

Karolina Kryszewska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 AK

Karolina jest asystentką nauczyciela w klasie 0 od 2017 roku. W 2010 roku założyła i prowadziła gromadę zuchową dla dzieci w wieku 6-9 lat. W 2016 roku uzyskała tytuł licencjata pedagogiki wczesnej edukacji z językiem angielskim na Uniwersytet Gdańskim i obecnie zaczyna studia magisterskie. Podczas III roku studiów pracowała jako pomoc nauczyciela w przedszkolu, a następnie jako nauczycielka angielskiego w dwóch przedszkolach oraz w Szkole Językowej Go Global, gdzie uczyła klasy 0 oraz 2. Ma też spore doświadczenie jako wychowawca kolonijny w najmłodszych grupach wiekowych. Uwielbia zabawę z dziećmi, jazdę na rowerze i rolkach, wyjazdy na obozy i grę na gitarze.

Klaudia_Zielinska.jpg

Klaudia Zwalińska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 KE

Klaudia Zwalińska jest nauczycielką klasy 0 KE w British International School Gdańsk. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Wczesna edukacja z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie, kończy studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna na Uniwersytecie Gdańskim. Klaudia pracuje w British International School od października 2013 roku, wcześniej jako nauczyciel w świetlicy, a następnie jako asystentka nauczyciela. Klaudia kocha ludzi i otaczający ją świat. Jest zawsze pomocna i przyjazna.

Ewelina_Stnczykowska.jpg

ewelina stańczykowska

ASYSTENTKA WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 KE

Ewelina pracuje w BISG od października 2012, zaczynając jako nauczyciel świetlicy. Następnie została asystentką w klasie 1, później zaś z starszą grupą przedszkolną jako asystentka nauczycielki. Ewelina posiada tytuł licencjata Pedagogiki ukończonej na Akademii Marynarki Wojennej, oraz magistra Pedagogiki resocjalizacyjnej ukończonej na Uniwersytecie Gdańskim. Ewelina jest roztańczona i rozśpiewana w każdej możliwej chwili. Jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do otaczającego ją świata. Lubi czytać książki i spędzać czas ze zwierzętami. Jej motto brzmi : Pracuj ciężko i bądź miły dla ludzi.

Maja_Kowalewska.jpg

maja kowalewska

WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 MA

Maja dołączyła do zespołu w 2016 rok. Przed rozpoczęciem pracy w BISG pracowała jako nauczycielka przedszkola oraz nauczycielka angielskiego. Skończyłam studia z zakresu wczesnej edukacji z językiem angielskim oraz wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim, jak również studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Zarządzania, na kierunku fizjoterapia. Pasjonuje ją medytacja chrześcijańska oraz różnorakie formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ada_Wielgosz.jpg

Adriana Wielgosz

WYCHOWAWCZYNI KLASY 1 MA | JĘZYK HISZPAŃSKI

Adriana ukończyła Edukację wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim. Przed BISG była nauczycielką klasy 3 oraz pracowała z dziećmi o specjalnych potrzebach. To doświadczenie pozwoliło spojrzeć jej na pracę z dziećmi w zupełnie nowy sposób. Od kiedy miała 16 lat, zajmowała się, jako niania, dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Doświadczenia nabrała również odbywając praktyki studenckie w publicznych, jak i niepublicznych przedszkolach, czy też podstawowej szkole zintegrowanej. Oprócz opieki nad dziećmi, prowadziła w tych placówkach zajęcia z angielskiego, jak i lekcje ogólne. Adriany drugą pracą oraz pasją jest makijaż. Można powiedzieć, iż kreatywność jest jej mocną stroną. Niedawno Adriana rozpoczęła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, po których zostanie licencjonowanym nauczycielem dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ania_Swietlinski.jpg

anna świetlińska

MUZYKA | BIBLIOTEKA

Anna Świetlińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku ze specjalnością nauczanie i instrumenty perkusyjne. Uczęszczała także do szkół muzycznych I i II stopnia oraz do Konserwatorium Muzycznego w Brest we Francji. Anna gra na wielu instrumentach perkusyjnych - marimbie, timpani czy perkusji. Występowała na żywo z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Gra także na pianinie, skrzypcach i flecie prostym. Jej miłość do podróżowania zaprowadziła ją do wielu krajów, w których mieszkała. 3 lata spędziła w Anglii, a ponad 10 lat w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła szkołę medyczną specjalizując się w analizie laboratoryjnej oraz jej ulubionym przedmiocie - puszczaniu krwi. Anna ma czterech synów, z których wszyscy uczęszczali do BISG odkąd przeprowadzili się do Polski w 2012 r. Największą pasją Anny są konie. Swój wolny czas często spędza w siodle.

Ciołek.jpg

olga ciołek

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Olga ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Wychowanie fizyczne, turystyka sportowa i rekreacja. Wcześniej studiowała również Sport na duńskiej Gerlev Academy. W trakcie pobytu w USA, pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego w klubie "Boys and Girls". Przez 10 lat brała udział w zawodach judo.

Paulina_Bobrowicz-Tempinska.jpg

paulina bobrowicz - tempińska

NAUCZYCIELKA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Paulina siedem lat swojego dzieciństwa spędziła w Demokratycznej Republice Konga w Afryce. Tam nauczyła się języka francuskiego, jako że ówczesny jeszcze Zair był wtedy kolonią belgijską. Jako dorosła kobieta, ukończyła Romanistykę na Uniwersytecie Gdańskim (ze specjalizacją Nauka języka francuskiego jako języka obcego) i otrzymała uprawnienia tłumacza przysięgłego. Paulina uczy francuskiego od 15 lat i ma nadzieję robić to tak długo, jak tylko będzie mogła. Jest moją ośmioletniego Pawła, który uwielbia pływać, czytać oraz grać w piłkę i koszykówkę.

Baraniak.jpg

KATARZYNA BARANIAK

JĘZYK ANGIELSKI JAKO JĘZYK OBCY | LOGOPEDA