photo (85).jpg

Witam na stronie British International School Gdańsk. Wierzę, że da ona Państwu wgląd w sposób, w jaki dążymy do zapewnienia możliwie najlepszej edukacji dla uczniów naszej szkoły.

W BISG zapewniamy bezpieczne i troskliwe środowisko, w którym kształcimy młodych ludzi według najwyższych standardów. Nasze klasy liczą od 8 do 25 uczniów. Dzieci są nauczane przez oddanych, zmotywowanych i wykwalifikowanych nauczycieli, wspieranych w młodszych klasach przez nauczycieli - asystentów. Uczniowie korzystają z wysokiej klasy sprzętów i usług. Przy warunkach, jakie oferujemy w naszej szkole, nasi nauczyciele rozpoznają u uczniów różnorodne uzdolnienia, dzięki czemu uczniowie są w stanie wydobyć z siebie to, co najlepsze.  

W szkole podstawowej oprócz języka angielskiego posiadamy specjalistów od nauki języków nowożytnych (hiszpański, francuski i niemiecki), przyrody, historii, geografii, informatyki, matematyki, etyki, religii, sportu, dramy (szeroko pojętych zajęć kreatywnych, wykorzystujących m.in. techniki teatralne), muzyki i plastyki.

W przedszkolu posiadamy specjalistów od nauki języków nowożytnych (hiszpański, francuski i niemiecki), wychowania fizycznego oraz muzyki.  

Wyznajemy tradycyjne wartości dobrych manier, schludnego wyglądu, szacunku, odpowiedzialności i rozwoju samodyscypliny. Nasi uczniowie poznają, jak ważne jest znaczenie pokoju, sprawiedliwości i wolności; nauczą się radzić sobie ze zmianami, staną się kreatywni i będą myśleć krytycznie, nauczą się, jak się uczyć i rozwiną w sobie pasję do nauki przez całe życie.

Jako brytyjska szkoła międzynarodowa realizujemy programy nauczania International Primary Curriculum w klasach 1-6 oraz International Middle Years Curriculum w klasach 6-8. Dla polskich dzieci programy nauczania są uzupełniane o treści, które pozwalają spełnić wymagania polskiej podstawy programowej. Lekcje urozmaica szeroki wybór różnorodnych zajęć pozalekcyjnych.


Nasza społeczność reprezentuje wiele krajów (aktualnie w naszej placówce uczą się dzieci z ponad 40 różnych krajów), a nasi nauczyciele są doświadczeni w integrowaniu uczniów pochodzących z różnych środowisk kulturowych, językowych oraz akademickich. Różnorodność naszej społeczności wzbogaca nas wszystkich i jest czymś, co szczególnie celebrujemy.

Serdecznie zapraszam do kontaktu z nami oraz do odwiedzenia naszej placówki. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rekrutacji, odsyłam Państwa do zakładki Rekrutacja. Oferujemy również możliwość dni próbnych, na które serdecznie zapraszamy.