Witam na stronie British International School Gdańsk. Wierzę, że da ona Państwu wgląd w sposób, w jaki dążymy do zapewnienia możliwie najlepszej edukacji dla uczniów naszej szkoły.

W BISG zapewniamy bezpieczne i troskliwe środowisko, w którym kształcimy młodych ludzi według najwyższych standardów. Nasze klasy są małe i średnio liczą 15 uczniów. Dzieci są nauczane przez oddanych, zmotywowanych i wykwalifikowanych nauczycieli, wspieranych w młodszych klasach przez nauczycieli - asystentów. Uczniowie korzystają z wysokiej klasy sprzętów i usług. 

Przy warunkach, jakie oferujemy w naszej szkole, nasi nauczyciele rozpoznają u uczniów różnorodne uzdolnienia, dzięki czemu uczniowie są w stanie wydobyć z siebie to, co najlepsze.  W głównej sekcji naszej szkoły oprócz języka angielskiego, który jest językiem wykładowym, posiadamy specjalistów od nauki języków nowożytnych (chiński, hiszpański, francuski i niemiecki), przyrody, historii, geografii, informatyki, matematyki, biznesu, psychologii, filozofii, etyki, religii, sportu, dramy (szeroko pojętych zajęć kreatywnych, wykorzystujących m.in. techniki teatralne), muzyki i plastyki. W przedszkolu posiadamy specjalistów od wychowania fizycznego, muzyki oraz dramy.  


Wyznajemy tradycyjne wartości dobrych manier, schludnego wyglądu, szacunku, odpowiedzialności i rozwoju samodyscypliny. Nasi uczniowie poznają, jak ważne jest znaczenie pokoju, sprawiedliwości i wolności; nauczą się radzić sobie ze zmianami, staną się kreatywni i będą myśleć krytycznie, nauczą się, jak się uczyć i rozwiną w sobie pasję do nauki przez całe życie.


Nasz program nauczania oparty jest na Narodowym Programie Nauczania Anglii i Walii, wzbogacony dodatkowomiędzynarodową perspektywą. Ponadto spełniamy wszystkie wymagania polskiej podstawy programowej. Lekcje urozmaica szeroki wybór różnorodnych zajęć pozalekcyjnych.


Nasza społeczność reprezentuje wiele krajów (aktualnie w naszej placówce uczą się dzieci z 30 różnych krajów), a nasi nauczyciele są doświadczeni w integrowaniu uczniów pochodzących z różnych środowisk kulturowych, językowych oraz akademickich. Różnorodność naszej społeczności wzbogaca nas wszystkich i jest czymś, co szczególnie celebrujemy.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszej placówki. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani informacjami dotyczącymi rekrutacji, odsyłam Państwa do zakładki Rekrutacja. Oferujemy również możliwość dni próbnych, na które serdecznie zapraszamy.