Październikowa wizyta w hospicjum dzicięcym

Pani Jagoda z klasy 0 JA odwiedziła ostatnio Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, proponując aby chętni rodzice wspomogli ośrodek wszelkami środkami higenicznymi dla małych dzieci. Rodzice stanęli na wysokości zadania, powyżej widać efekty.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i mamy nadzieję, że nie ostatni raz będziemy mogli sprawić, aby na dziecięcej buzi uśmiech zagościł choć na chwilę.

 

akcja charytatywna ratujmy hospicjum pomorze dzieciom

W styczniu 2016 nasza szkoła wspierała akcję charytatywną "Ratujmy Hospicjum Pomorze Dzieciom". To był niezwykle szczytny cel. Otrzymaliśmy cudowny list z podziękowaniami.

 

WYSTĘP CHARYTATYWNY W GALERII BAŁTYCKIEJ

British International School Gdańsk już trzeci rok z rzędu wspiera akcję charytatywną "Gwiazdy Malują Gwiazdy", która odbywa się w Galerii Bałtyckiej. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Hospicyjnej z Gdańska. Nasi uczniowie podczas tego wydarzenia zaprezentowali trzy wspaniałe świąteczne flash moby.

 

Akcja CHARYTATYWNA MOVEMBER

Tradycyjnie, co roku w listopadzie, w naszym przedszkolu i szkole organizowana jest akcja charytatywna Movember (od słów” moustache” - wąs i „November” - listopad).  Pracownicy szkoły oraz tatusiowie uczniów zapuszczają zarost, a kobiety malują na paznokciach wąsy, by zachęcić do hojności innych uczestników wydarzenia.  Akcji towarzyszy zbiórka pieniędzy na rzecz szkoły przy Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej UCK w Gdańsku. W piątek 27 listopada miało miejsce podsumowanie całej akcji. Tego dnia nasi podopieczni zostawili mundurki szkolne w domu, a w szkole pojawili się w specjalnych „wąsowych” strojach. Zaangażowanie w akcję Movember zarówno ze strony uczniów jaki i ich rodziców przekroczyła nasze oczekiwania.  Poprzez takie akcje staramy się uczyć swoich podopiecznych, że człowiekowi w potrzebie należy pomagać.

 

 

ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA CHOREJ LENKI

Dziękujemy Dawidowi, Eveliinie i Anastasii (uczniom klasy 6) za ich niesamowite zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy dla chorej Lenki. Tata Lenki napisał do nas list z podziękowaniami.

PROJEKT POMOCY ZWIERZAKOM

Uczniowie klas 4-8 realizowali projekt pomocy potrzebującym w ramach przedmiotu nauki społeczne. Sami wybrali Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals" jako organizację, na rzecz której zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy. Oto list z podziękowaniem, jaki otrzymali.


PODARUJ LENCE 1% SWOJEGO PODATKU!

 

UDZIAŁ W AKCJI SZLACHETNA PACZKA

W tym roku Mikołaj zapukał do drzwi Pani Agnieszki i jej dzieci.


WYSTĘP CHARYTATYWNY W GALERII BAŁTYCKIEJ

British International School Gdańsk co roku wspiera akcję charytatywną "Gwiazdy Malują Gwiazdy", która jest organizowana w Galerii Bałtyckiej 6-go grudnia. Celem tego wydarzenia jest zebranie pieniędzy dla Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w świątecznych flashmobach w języku angielskim.

 

MOVEMBER

Przez cały listopad w naszej szkole odbywała się akcja charytatywna MOVEMBER. Celem akcji było zebranie datków dla Dziecięcego Oddziału Onkologicznego UCK w Gdańsku i szkoły, która przy nim funkcjonuje. W ramach akcji, wąsy zapuszczali Pan Dyrektor Robert Grisdale, Nauczyciel WF i j. hiszpańskiego Alejandro Domenech Moral, wychowawca klasy 0/1 Robert Hoare oraz Frank Coleman (Rada Rodziców i Nauczycieli). Udało nam się zebrać 1028 zł, ruter oraz zabawki i gry. Oto, co zakupiliśmy dla dzieci:

Oto podziękowania jakie otrzymaliśmy od szkoły działającej przy Oddziale Onkologii Dziecięcej UCK w Gdańsku:

ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW

W listopadzie w naszej szkole miała miejsce zbiórka karmy dla psów z Fundacji PIES SZUKA DOMU http://www.piesszukadomu.pl oraz kotów pod opieką POMORSKIEGO KOCIEGO DOMU TYMCZASOWEGO http://pkdt.pl/

Oto listy z podziękowaniami, jakie otrzymaliśmy: